Нардеп з Тернопільщини маніпулює причетністю до будівництва дороги

23.11.2020, 08:40
835 Переглядів

Дороги та їх стан, мабуть, одна з найактуальніших тем в українському суспільстві. Також це – одна з поширених обіцянок у передвиборних програмах народних обранців.  А зі стартом в Україні програми «Велике будівництво», напевне, тільки лінивий не встиг «пропіаритися» на цих ремонтних роботах.

   Тернопільщина, звичайно, не виняток. Так, днями декілька місцевих сайтів опублікували однакові публікації, у яких народний депутат Микола Люшняк, який представляє у парламенті Тернопільську область, натякнув на свою участь у виділенні коштів на будівництво обходу міста Теребовлі. Перевіримо, який стосунок до цієї ділянки має нардеп.

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

Для початку пояснимо, чому новина про будівництво об’їзної дороги Теребовлі є актуальною і важливою. Справа у тому, що роботи на цій ділянці планувалися понад два десятки років тому. Відрізок обходу Теребовлі – пострадянський довгобуд, який розпочали у 1987 році. Будівництво було заморожене двічі: у 1991 та 2009 році через відсутність фінансування. А тепер повернемося до публікації. У коментарі тернопільським сайтам Микола Люшняк каже, що у своїй програмі «пообіцяв продовжувати вирішення питань будівництва та реконструкції доріг округу, зокрема, об’їзної Теребовлі». Справді, у своїй передвиборній програмі на виборах до Верховної Ради у жовтні 2019 року другим пунктом віз зазначив: «Продовження виконання програми будівництва та реконструкції доріг округу і серед них – об’їзної м. Теребовлі».

Микола Люшняк також стверджує, що «завдяки активній позиції нам вдалося отримати кошти на виготовлення проекту будівництва». Проте народний обранець не уточнює, кому це «нам», а також як проявлялася ця «активна позиція». Зокрема, на сайті Верховної Ради серед депутатських запитів ми не знайшли жодного, який би стосувався будівництва обходу Теребовлі. Натомість Служба автомобільних доріг у жовтні повідомила про те, що отримала кошти на виготовлення проєкту будівництва об’їзної протягом 2021 року постановою Кабінету Міністрів України №890 від 23 вересня 2020 року. Окрім того, під час нещодавньої пресконференції керівник Служби автодоріг Тернопільщини Микола Довгошия розповів, що цей об’єкт внесений у перелік програми президента «Велике будівництво», і його планується реалізувати у наступному році. Мова йде про 19,1 кілометра автошляху технічної категорії Iа і 4 мостових переходів загальною довжиною 247 погонних метрів.

Висновки:

  • народний депутат маніпулює на актуальній проблемі – довгобуді – об’їзній дорозі міста Теребовлі
  • серед його депутатських запитів немає таких, що стосуються проблеми згаданого автошляху, хоча така обіцянка зафіксована у передвиборній програмі
  • будівництво об’їзної дороги Теребовлі планують реалізувати у 2021 році
  • рішення про виділення коштів прийняв Кабмін.

   Матеріал підготовано у співпраці  з Тернопільським прес-клубом, за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

 

23.11.2020, 08:40
835 Переглядів