«Нас не надуриш!»

20.12.2022, 20:21
414 Переглядів

Ми бачимо цю війну у прямому ефірі, стежимо за її подіями у соцмережах. Ця війна не лише про території, а й про мізки українців. Ворог закидає нас, окрім «градів» і «шахідів», ще  й фейками. Його мета – дезорієнтувати, посіяти паніку, роз’єднати, зламати наш бойовий дух. І часто українці, на жаль, мимоволі допомагають ворогу, поширюючи в соцмережах неперевірену, а іноді й брехливу інформацію. Щоб так не траплялося, тримайте п’ять правил інформаційної гігієни під час війни.

  1. Мінімум емоцій — тільки факти

Звертайте увагу на емоційне забарвлення інформації. Щоб приспати наше критичне мислення, ворог намагається маніпулювати емоціями, тож зберігайте тверезу голову!

  1. Не впевнений – не натискай «репост»

Кожен із нас відповідальний за інформацію, яку поширює в інтернеті. Особливо зараз, коли градус напруги у нас всіх на межі. Бездумним поширенням інформації ви можете посіяти паніку і деморалізувати воїнів. Якщо вже дуже кортить, то діліться інформацією з близькими в особистих повідомленнях, обговорюйте новини, піддавайте їх критичному аналізу.

  1. Лише перевірені джерела інформації

У кожного причетного до бойових дій відомства — Генштабу ЗСУ, Міністерства оборони, Нацгвардії, Служби з надзвичайних ситуацій тощо — є не лише сторінка в соцмережах та окремий сайт, а й Телеграм-канал. Побачили якусь інформацію на сумнівних ресурсах — перевірте її за допомогою офіційних джерел.

  1. Надійне телевізійне джерело інформації

Всім відомий єдиний марафон новин, який виробляють головні медіагрупи країни. Вони розділили між собою ефір, і по черзі цілодобово повідомляють вам лише перевірену інформацію про події на фронті. Ви можете бути певні, що в цьому ефірі фейків немає.

Якщо не працює ефірне телебачення, слідкувати за новинами можна на YouTube, в Дії та ОТТ-платформах — YouTV, Sweet TV, Omega TV, MEGOGO, Kyivstar TV, Oll tv. Дивитися телебачення також можна безкоштовно через супутник, після початку війни канали були розкодовані.

  1. Ні фейсбучному хайпу!

Не підігравайте ворогу, публікуючи в соцмережах місця обстрілів або маршрути колон української військової техніки. Скільки про це говорять спецслужби та військові, а дехто з українців навіть без злого умислу досі намагається «хайпанути», вказуючи точні адреси щойно розбомблених будинків, або ведучи пряму трансляцію в соцмережі з місця влучання снаряду. Шукаючи «сенсації», ви можете мимоволі допомогти ворогу скоригувати вогонь і збільшити руйнування та людські втрати.

Навіть у тилу ми залишаємося на інформаційному фронті, тож маємо бути сильними, єдиними і при тямі.

Бонус

Місяць тому на засіданні Радбезу ООН постійний представник Росії Василь Небензя заявив, що українці мають безпілотники, які можуть переносити заражених інфекціями комарів! Дослівно: «Відомо про запатентований в США дрон, здатний поширювати комарів, заражених небезпечними вірусами. Все це викликає побоювання в Росії. Такий безпілотник транспортує в заданий район контейнер з великою кількістю комарів – переносників інфекцій і вивільняє їх. При укусі комарі інфікують атакованих людей збудниками особливо небезпечних захворювань».

Звісно, це фейк. Точніше продовження цілого ланцюжка фейків про «біологічну» зброю українців. Але Бойові Комарі у нас справді є! Нещодавно вони написали пісню про  інформаційну гігієну і зняли до неї кліп. Рекомендуємо ознайомитися за лінком

https://www.youtube.com/watch?v=e8IH0XKFQqo

Підготував Роман Комінярський

 

20.12.2022, 08:21
414 Переглядів