«Наше спільне завдання – знайти всіх людей, які потребують допомоги»

27.09.2022, 21:30
1889 Переглядів

 Громадська організація «ТМЖК «Відродження нації» добре відома на Тернопільщині своєю активною багаторічною діяльністю на підтримку та захист українських громадян, які потрапляють у скрутні ситуації. Продовжується вона і в черговому проєкті, що розпочався вже під час війни і називається «Забезпечення комплексного реагування у сфері захисту осіб, які постраждали від торгівлі людьми, експлуатації чи ґендерно зумовленого насильства у воєнний час у Тернопільській області».

Наш проєкт адресований передусім тим, хто постраждав від трудової експлуатації та торгівлі людьми, – зазначила на початку пресконференції у Тернопільському прес-клубі Марина Пасєчник, керівниця проєкту, координаторка Національної безкоштовної гарячої лінії з протидії  торгівлі людьми та консультування мігрантів. Відтак розповіла про суть роботи, яка проводиться, і зауважила, що війна тільки загострила проблеми, якими вони займаються, бо в такий час люди ще більш вразливі, а особливо переселенці і ті, хто знаходиться на окупованих територія. «Наше спільне завдання – знайти всіх людей, які потребують допомоги, і спільними зусиллями забезпечити весь комплекс необхідної допомоги та підтримки для них», -додала, інформуючи про зроблене в рамках реалізації проєкту за 4 місяці, директорка з розвитку ГО «ТМЖК «Відродження нації» Оксана Шлюсар.

    Начальник відділу міграційної поліції ГУ Національної поліції в Тернопільській області Олександр Буняк розповів про останню ситуацію щодо торгівлі людьми та трудової експлуатації на Тернопільщині. Зокрема, про затримання групи зловмисників, які вербували дівчат-переселенок на роботу до Польщі. За традиційною схемою пропонували начебто роботу з прибирання приміщень, насправді ж йшлося про сексуальне рабство та примус до проституції. Володимир Росоловський, начальник управління соціальної роботи, сімейної та ґендерної  політики, протидії торгівлі людьми департаменту соціального захисту населення Тернопільської обласної військової адміністрації, ознайомив з тим, що робиться для допомоги згаданим категоріям громадян в територіальних громадах Тернопільщини, зазначивши, що необхідно зробити, аби ця допомога була скрізь на належному рівні попри наявні фінансові труднощі. Начальниця відділу методичного забезпечення соціальної роботи Тернопільського обласного центру соціальних служб Світлана Шимчук розповіла про роботу в контексті озвучених проблем власне цього Центру, підкресливши, що найбільша увага приділяється тому, аби навчити працювати з різними категоріями населення. А також відзначила важливість роботи ГО «Відродження нації» у вирішенні соціальних проблем.Ігор Чорний, головний спеціаліст Головного управління Національної соціальної сервісної  служби в Тернопільській області, акцентував увагу на вирішенні проблем внутрішньо переміщених осіб, яких на початку весни в нашій області було понад 100 тисяч(!), та поінформував про діяльність мобільних бригад, до складу яких входять юристи, психологи, медики та інші профільні фахівці, які надають ефективну допомогу переселенцям.

   На прохання фахівців, нагадуємо усім номер телефону Національної гарячої лінії  з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів – 527, або  0 800 505 501 (безкоштовно та анонімно щодня з 8:00 до 20:00). До речі, за період з 24 лютого до 1 вересня цього року через цю лінію було надано 94165 консультацій у відповідь на 24060 отриманих звернень. Станом на 25.09 отриманих звернень вже було 27 456, а наданих консультацій – 106398. 70 відсотків звернень надійшло від внутрішньо переміщених осіб.

27.09.2022, 09:30
1889 Переглядів