Наші «Турбо-батли» стали каталізатором позитивних змін і для редакцій, і для громад

31.08.2021, 22:10
867 Переглядів

   «За даними Google-аналітики, кількість нових користувачів сайту з 1 червня до 15 серпня зросла на 23 тисячі!»,  «За період проведення «батлів» кількість  переглядів на нашому сайті збільшилася майже вдвічі», «Станом на квітень цього року наш сайт, створений у вересні 2020-го, мав в середньому 2 тисячі активних користувачів на місцяц (дані Google-аналітики). За період «батлів» їх кількість зросла до 9 тисяч!»… Це – лише частина успіхів, якими хваляться керівники реформованих редакцій, що цього року взяли участь у другому сезоні  наших “Турбо-батлів”, навчальної ділової онлайн гри-змагання, започаткованої спільно з Агенцією розвитку локальних медіа «АБО». Є їм чим похвалитися і щодо вирішення проблем своїх громад, чому теж посприяли «батли». А ми ще раз переконалися, що така форма роботи є дуже ефективною і потрібною, бо тут і мотиваційний поштовх, і дух змагання, і дистанційне менторство, і своєрідний обмін досвідом, і ще ціла низка складових, які допомагають редакціям розвиватися. Особливо в час, коли наслідки  територіальної реформи вимагають від багатьох з них ще більшої конкурентоздатності у боротьбі за статус медіа громад. Далі – слово керівницям редакцій, які брали участь у «Турбо-батлах».

Наталя Попович, “Городоцький вісник”( https://horodok.city )

— За даними Google-аналітики, кількість нових користувачів сайту з 1 червня до 15 серпня зросла на 23 тисячі! Відчувається, що значно зросли і популярність  видання серед місцевих жителів . Дуже приємно чути від городоччан: «Звісно, ми ваш сайт знаємо, і все читаємо».  До того ж, чимало тем отримали продовження. Наприклад, про молодь до 30. Уже готуємо наступну публікацію про молодь від 30 до 35. До того ж азартний дух «батлів» нашу команду дуже здружив та ще більше об’єднав, а також навчив розставляти пріоритети в роботі.

   Серед прикладів того, як наші «батлівські» публікації  реально допомогли громаді –  стаття про світлофори на перехрестях у Городку. Кошти на них уже закладені. На сесії їх планують виділити, і вже у четвертому кварталі цього року – встановити. Публікація про пляж спонукала приєднатися до облаштування зони відпочинку біля водойми, окрім міської ради, ще й підприємців. Відтак, окрім обстеження дна акваторії,  тепер там ще й викладені бруківкою пішохідні доріжки, встановлені лавочки, роздягальні, а в недалекій перспективі буде ще й дитячий майданчик.  Після  Прогулянки із людиною з інвалідністю  міській владі внесені пропозиції, щоб для початку хоча б переобладнати наявні пандуси та встановити у певних місцях кнопки виклику, рішення прийматиметься в кінці серпня на сесії міської ради. Публікація про захисницю тварин перейшла далі у серію радіопередач про цю проблему. Тепер наша головна волонтерка із захисту тварин раз на два тижні виступає по місцевому FM-радіо і розповідає про виявлені проблеми та їх вирішення, про знайдених тварин, яким шукають домівку.

Тетяна Терзі, “Дружба”( https://mahala.com.ua)

— За період проведення «батлів» кількість  переглядів на нашому сайті збільшилася майже вдвічі. Так, згідно даних Google-аналітики,  в середньому наш сайт відвідують тисяча користувачів на день, але в липні, коли найбільш активно проходили «батли», кількість відвідувань доходила до 2,5 тисяч. А підписники в соцмережах стали частіше звертатися у редакцію із своїми проблемами, надсилають фото. Ми їх друкуємо, беремо коментарі у влади з цього приводу, готуємо публікації. Приклад – стаття про необхідність  впорядкувати територію автостанції, яка не була завданням «батлів», але яка з’явилася завдяки їм. Після нашої публікації про проблеми вулиці Інзовської в Болграді міська рада відреагувала належним чином, комунальні служби викосили бур’ян і почистили водовідвід, який загрожував затопити після дощу частину вулиці. Після іншої публікації нарешті розпочався ремонт однієї з пам’яток архітектури, які потрапили до нашого рейтингу найгірших . Велику увагу привернула публікація про життя хлопця, який потребує допомоги на лікування. Після публікації статті ми ще створили картинку, яку розмістили в Фейсбук, і вона теж мала велику кількість репостів. Все це привернуло увагу громадськості, була створено спеціальну групу у Вайбер, проводився концерт на підтримку цього хлопця і збір коштів для нього, інші заходи.

Галина Мінялук, “Прапор”( https://zvisno.news  )

— Станом на квітень цього року наш сайт, створений у вересні 2020-го, мав в середньому 2 тисячі активних користувачів на місяць (дані Google-аналітики). За період «батлів» їх кількість зросла до 9 тисяч! Переконані, що цей ріст відбувся в першу чергу завдяки виконанню завданням в рамках “батлів”. І якщо до «батлів» кількість переглядів свіжих дописів в групі нашої газети у Фейсбуку була в межах1000 за день, то  нові публікації під час цих змагань набирали і до 2 тисяч переглядів.  

   Тепер – про вплив на вирішення проблем громади. Наприклад, матеріал Дослідження доступності селища для людей на візках  спонукали місцеву владу встановити кнопки виклику на приміщеннях усіх державних установ. Також ця стаття спонукала молоду активістку Хорошева Ольгу Стельмащук написати проект «Хорошів без бар’єрів», який вона подала на грант від Британської Ради. Він переміг і вже знаходиться на стадії реалізації, яка передбачає  встановлення тротуарних пандусів. Після статті  про потреби жителів вулиці Шкільної місцева влада зробила ямковий ремонт, було перевірено стан освітлення і частково замінено лампи у ліхтарях.

   До речі, редакція запланувала вже у цьому році підготувати серію публікацій за завданнями  батлів і за проблемами та темами двох сусідніх громад — Новоборівської та Іршанської.

Марія Кузьмин, “Ваш Голос Прикарпаття” ( https://golosprykarpattia.in.ua)

— Ми запустили сайт лише за 2 місяці перед початком «батлів». Виконання завдань змагання допомогло наповнити його актуальним і якісним контентом. Максимальна кількість унікальних користувачів на день зараз 1700, а до «батлів» ця цифра була орієнтовно 400. Кілька «батлівських» публікацій редакції вже навіть вдалося монетизувати  – чотири  «літери» з  Старий Самбір від А до Я: абетка міського життя . Продали розміщення на сайті магазинам, які фігурують у статті “Ґлосс, Ровер та Фотель: три заклади Старого Самбора, у яких назва з родзинкою”. Окрім того, з нагоди Дня міста заплановано спільно з міською радою випустити буклет/брошуру, основою якої буде ідея з “батлів”.

   Після публікації про місця для купання у селах громади нарешті почали викошувати небезпечний борщівник. Публікація про три будівлі міста, які треба відремонтувати, стала приводом звернень міської ради до Укрзалізниці щодо ремонту залізничного вокзалу в Старому Самборі, а ідея ремонту синагоги звідти ж – ляже в основу написання проєкту до ДФРР чи будь-яких інших неурядових фондів .

   В цілому «батли» допомогли нам зміцнити зв’язки з громадою, люди навіть почали надсилати приватні повідомлення про проблеми редактору та сторінці газети у Фейсбук, частину з них використовуємо для публікацій.

 

 

31.08.2021, 10:10
867 Переглядів