Насправді новий міст на Тернопільщині не розвалюється

22.10.2021, 11:06
850 Переглядів

У лютому 2019-го в селі Лисівці колишнього Заліщицького району (нині – Чортківський район) обвалилася частина мосту через річку Серет. Будувати на місці старої споруди новий шляхопровід через брак коштів розпочали у 2020 році, а урочисто відкрили у серпні цього року. А не так давно у соцмережах повідомили, що новенький міст дав тріщину і почав розвалюватися. Чи правда це, перевіряли фактчекери.

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА, МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

Пост про те, що на автомобільному мосту у Лисівцях помітили тріщину всього через місяць після урочистого відкриття, з’явився у місцевій групі соцмережі. Зазначимо, що міст у Лисівцях – це частина дороги регіонального значення Р-24 Татарів-Косів-Коломия. Окрім того, шляхопровід є частиною траси державного значення Татарів-Кам’янець-Подільський, що  сполучає три області: Івано-Франківську, Тернопільську та Хмельницьку. Об’єкт увійшов до програми «Великого будівництва», а капітальний ремонт мосту коштував майже 34 з половиною мільйони гривень.

Публікація набрала майже 800 поширень, а дану інформацію підхопило чимало онлайн-видань області, які у своїх заголовках активно спекулювали на темі «Великого крадівництва». Сам пост підкріплений світлиною, на якій видно тріщину ніби на якомусь мосту. Проте з цього фото важко ідентифікувати, на якому саме шляхопроводі вона зроблена, і чи це справді міст у Лисівцях. Тож ми направили у Службу автомобільних доріг області, на балансі якої перебуває цей міст, запит із проханням повідомити, чи справді на шляхопроводі в Лисівцях утворилася тріщина, і чи загрожує це його руйнуванням.

У відповіді на запит з САД Тернопільщини повідомили, що тріщина на мосту справді з’явилася, проте загрози руйнування вона не створює. «При проведенні обстеження встановлено, що тріщина утворилася на сполученні моста з підходом при бетонуванні парапетної плити внаслідок затікання бетону в рухому частину деформаційного шва, яка, згідно проекту, не підлягає закриттю i бетонуванню, оскільки  в такому разі унеможливлюється нормальна діяльність рухомості деформаційного шва типу «MAURER D80». Для якості збудованого моста та його безпечної експлуатації в подальшому дана тріщина не створює ніякої загрози, на даний час цей шов зароблений поліуретаном (місце, де утворилася тріщина)», – йдеться у документі.

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

22.10.2021, 11:06
850 Переглядів