Навчатися можна швидко, безкоштовно, і у зручний час

12.06.2020, 14:03
607 Переглядів

В період карантину багато хто нарешті по-справжньому оцінив можливість навчатися  дистанційно. Однак таку можливість вже кілька років ефективно забезпечує платформа онлайн курсів  Prometheus. На сьогодні вона включає понад сотню курсів різного спрямування та мільйон зареєстрованих користувачів. Про особливості цього проекту та власний досвід навчання  в ньому і йтиметься далі.

   Моє знайомство із сайтом Prometheus розпочалося три роки тому. Саме тоді почала цікавитися розвитком громадянського суспільства, реформами, демократичними інструментами впливу на владу. А коли стала членкинею громадської організації, то потреба знань у цій сфері зросла. Зрозуміла, що рухатись далі без необхідних знань неможливо. Але де ж здобути освіту, щоб і з роботою поєднувати, і навчання не було дуже витратним? Знайомі порекомендували курси Prometheus. Вирішила спробувати: навчання безкоштовне, тобто фінансово я в будь-якому випадку нічого не втрачаю).

   Щоб розпочати навчання, спершу потрібно зареєструватися на сайті. Реєстрація передбачає заповнення короткого бланку: прізвище, ім’я, нікнейм для форумів та електронну адресу. Також слід попередньо ознайомитись із Кодексом честі та Правилами роботи сайту. Курси діють постійно, тобто для слухачів немає обмежень у часі. Для зручності вони розподілені тематично. Наприклад: англійська мова, підприємництво, підготовка до ЗНО, психологія тощо. Теми подаються як відеолекції, у кінці кожної з яких є тести та додаткова література.  Викладачі також заохочують учасників брати участь в обговоренні на форумі, обміні думок. Переважно навчання ведеться українською, інколи –  російською. Іноземні курси, для прикладу, “CS50 Основи програмування” Гарвардського університету перекладені українською.

   У кожного користувача сайту є власний кабінет, де відображені обрані  курси та  кількість отриманих балів. Інформація з курсу подається за темами, а теми розподілені за тижнями. З власного досвіду  скажу, що для найкращого опанування матеріалу потрібно визначити у календарі дні та години для навчання, можна поставити нагадування на телефоні. Для мене на початках це було досить складно, але коли перемогла своє “не хочу”, то побачила, що систематичність занять дає результат.  Нікому не раджу підписуватися на багато курсів одночасно. Це часто збиває з пантелику, виникають проблеми із часом для навчання, врешті-решт погіршується  засвоєння матеріалу.

   У більшості випадків курси Prometheus не потребують володіння спеціальними знаннями та навичками, тому охоплюють широку вікову аудиторію, по суті усіх, хто має бажання вчитися. На якість подачі впливає те, що команда Prometheus долучається до розробки курсу: шукає спікерів, допомагає з монтажем, структурою курсу. Лектори там – знані у своїх колах експерти з галузей, науковці, дослідники, викладачі вищих навчальних закладів, одним словом – фахівці.

   Якщо виникають труднощі – є можливість надіслати повідомлення викладачу чи іншим учасникам. Переважно курс завершується фінальним тестом чи екзаменом. Максимальна кількість балів, яку можна отримати -100, а сертифікат про успішне завершення курсу генерується, якщо ти отримав не менше 60-ти балів. Звісно, онлайн курси не завжди можуть охопити велику кількість матеріалу, особливо найвищого рівня складності. Потрібну інформацію доводиться шукати в інших джерелах і продовжувати навчання самостійно. Але на відміну від академічної освіти, такі курси більш гнучкі щодо нових віянь часу, змін, що дає можливість отримувати нові знання швидко, безкоштовно та у зручний час.

Марічка Карабин 

Фото із сайту https://prometheus.org.ua/

12.06.2020, 02:03
607 Переглядів