Навіщо маніпулюють любителями моря і пляжу?

19.05.2020, 12:38
844 Переглядів

Через пандемію коронавірусу у світі та закриті кордони багатьом тернополянам  довелося відкласти, а той скасувати свою відпустку у теплі країни. Тепер усі перебувають в очікуванні, чи дозволено буде насолоджуватись пляжем і морем хоча б в Україні. І ось, здається, для усіх «сонцезалежних» з’явилася радісна новина. Так, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що в Україні дозволять пляжний сезон. Усе завдяки новому «відкриттю» українських науковців: морська сіль спільно із сонячним ультрафіолетовим випромінюванням начебто знищує збудника коронавірусної хвороби. Чи правда це, з’ясовували фактчекери.

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

Згадану інформацію Віктор Ляшко повідомив 18 травня під час онлайн-брифінгу щодо ситуації з протидією поширення коронавірусної інфекції (на відео – з 8-ої хвилин). Він також зазначив, що рішення «дозволити купатися» було прийнято після консультацій з Інститутом епідеміології та інфекційних хвороб Національної академії медичних наук. Спеціалісти інституту,  сказав Ляшко, підтвердили, що знайшли «рецепт» знищення збудника коронавірусної хвороби. Це – симбіоз морської солі та ультрафіолетового випромінювання. Більше того, спеціалісти, за словами Ляшка, зазначили, що навіть у річках з проточною водою інфікуватись досить складно, лише при тісному контакті.

Цікаво, але ні на сайті Інституту, ні на сайті Міністерства охорони здоров’я про подібне «відкриття» нічого не пишуть. Немає жодного роз’яснення, яким чином вдалося встановити ці причинно-наслідкові зв’язки. Так само, як і на сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я   немає  нічого про подібні дослідження. Більше того, у ВООЗ вже неодноразово спростовували інформацію про те, що ультрафіолетове проміння та висока температура попереджують зараження коронавірусом (див. скрін під текстом).

А заява про те, що інфікуватись у воді можна тільки при тісному контакті, є маніпулятивною, адже так само можна сказати і про те, що складно інфікуватись без тісної взаємодії і на свіжому повітрі, і в закритому приміщенні. Бо, згідно із даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, підхопити вірус можна не тільки під час спілкування, а й торкнувшись до заражених місць, а тоді до очей, рота чи носа, а тому перебування у воді не виключає потрапляння вірусу, приміром, на надувні матраци і круги.

Відзначимо, що за кордоном також готуються до відкриття пляжного сезону, проте, наприклад, в Італії підставою називають зменшення кількості хворих. А відкриття пляжів відбудеться в рамках поступового послаблення жорстких карантинних заходів.

 

 

   Матеріал підготовано у співпраці  з Тернопільським прес-клубом, за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

 

19.05.2020, 12:38
844 Переглядів