Назар Голуб: «Ця Школа допомогла мені реалізуватися в журналістиці»

19.04.2023, 11:54
598 Переглядів

Цього року у Тернопільському прес-клубі триває ювілейний, вже 10-й сезон Регіональної школи сучасної журналістики. Свого часу журналісти-активісти створили її задля сприяння вирішенню двох проблем. Перша – освітній процес у навчальних закладах впродовж останніх років не встигає за бурхливим розвитком та трансформацією медійної сфери, друга – у сучасних ЗМІ, як правило, мінімальні штати, тож «нянчитися» з початківцями дуже часто нема кому чи нема коли.

   Акцент зробили на практику та оперативність в реагуванні на всі зміни та нові запити у суспільстві та медіасфері (минулорічна програма, приміром, вже в ході навчання була терміново переорієнтована у відповідності з вимогами до журналістики воєнного стану). Відтак Школа стала унікальним майданчиком для можливості безкоштовно, без відриву від основного навчання чи роботи, в комфортних та безпечних умовах отримати найсучасніші практичні знання з газетної, онлайнової, теле- та радіожурналістики ( а також медіаграмотності, фактчекінгу, цифрової безпеки, правового захисту) під керівництвом кращих медіатренерів України та місцевих професіоналів. Причому за знаннями сюди приходять не лише студенти місцевих навчальних закладів та журналісти-початківці, а й уже досвідчені працівники тернопільських ЗМІ, а також співробітники пресслужб та громадські активісти. Оцінили діяльність Школи і у тернопільських вищих навчальних закладах. Як одне з підтверджень – отримана пропозиція стати стейкхолдером розвитку освітньої

програми «Правова журналістика» від кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності Західноукраїнського національного університету. Кілька студентів цього навчального закладу вже навчаються у Школі сучасної журналістики.

   Після закінчення Школи випускники отримують іменні сертифікати, які, без перебільшення, стають для них вагомими рекомендаціями на майбутньому професійному шляху. А багатьом Школа допомагає знайти першу роботу і безпосередньо. «Наші випускники є затребуваними кадрами, бо крім знань, які вони отримують у своїх навчальних закладах, оволоділи вже багатьма практичними навичками під керівництвом професіоналів, – каже керівниця Тернопільського прес-клубу Анжела Кардинал. – Мені часто телефонують і з редакцій, і з пресслужб з проханням порекомендувати для роботи когось з випускників чи навіть тих, хто ще навчається. І ми завжди щиро радіємо, коли все складається.  Так, приміром, зараз дуже приємно бачити в ефірі популярного тернопільського  телеканалу ТV-4 нашого минулорічного випускника Назара Голуба».

   Назар став слухачем 9-ї Регіональної школи сучасної журналістики, навчаючись на першому курсі факультету філології і журналістики Тернопільського педагогічного університету. Сьогодні він лише на другому, однак успішно поєднує навчання з роботою на телеканалі ТV-4. Він – репортер програми новин «Провінційні вісті» та співведучий у фактчекінговій програмі «Давайте перевіримо» й новому проєкті «Поможемо. Зможемо. Переможемо». Нещодавно їздив знімати репортаж про роботу волонтерів на Схід України. Мріє і про власний спортивний проєкт, думає про цікаві ракурси для цієї теми у воєнний час. «Ще під час навчання в Школі сучасної журналістики я вирішив, що хочу пошвидше знайти роботу за спеціальністю, і я її знайшов, – розповідає Назар Голуб. – Безперечно, що Школа в цьому допомогла, і взагалі допомогла реалізуватися в журналістиці. Спілкування з такими експертами і знавцями-практиками дало мені дуже багато! Постійно, приміром, переглядаю тепер записи з тренінгів відомих тележурналістів і медіаекспертів Ігоря Куляса та Олександра Макаренка. Дуже стали в пригоді для програми «Давайте перевіримо» знання з фактчекінгу. А так як мрію зайнятися журналістськими розслідуваннями, то назбиралося нових запитань до Олега Хоменка, члена ради директорів Глобальної мережі журналістів-розслідувачів GIJN, тож обов’язково прийду і на його цьогорічний тренінг».

   До слова, для випускників Школи сучасної журналістики двері Тернопільського прес-клубу залишаються відкритими завжди – для порад, для підтримки, для продовження навчання та самовдосконалення. А також для стажування, яке студенти проходять, готуючи публікації для сайту громадської організації. Відтак – ще кілька відгуків минулорічних випускниць.

   Софія Ярош: «За 9 місяців навчання у Школі сучасної журналістики Тернопільського прес-клубу ми отримали дуже багато саме практичних професійних знань, якими ми постійно користуємося. Оце справжня журналістика! Це і про перевірку фактів у інтернеті, і про монтаж відео з цікавими ефектами, і як правильно записувати голос, і ще багато чого, про що я точно не мала б де дізнатися від досвідчених практиків-професіоналів, а тут все так просто і доступно – візьміть, запам’ятайте і використовуйте. Я навчилася, приміром, вправно створювати відео-контент. Тепер захопилася створенням відео-інтерв’ю, планую зробити для цього спеціальну рубрику в своєму інстаграмі. Зараз працюю в сфері SMM, створюю контент для закладу».

   Тетяна Бакай: «Після закінчення Школи почала працювати на новинному сайті «20 хвилин», пишу про волонтерство та культуру. Завдяки заняттям у Школі сучасної журналістики навчилась бути більш комунікабельною та ставити правильні запитання для того, щоб  отримувати розширені відповіді. І, звісно, що вдосконалились мої знання щодо того, як правильно знімати сюжети, проводити опитування. Дуже корисними були заняття з фактчекінгу, після них я ретельніше перевіряю інформацію з інших медіа, бо розумію, що не все написане може виявитись правдою».

   Ірина Канюка: «В Школі я виросла як журналіст. Тепер мені набагато легше дається писати матеріали, комунікувати з людьми (коли тільки почала навчання в прес-клубі, то була дуже скованою, боялася висловити свою думку). Також я зрозуміла, який саме напрям роботи мені подобається найбільше та у якій із галузей журналістики хочу надалі розвиватись. Поки що у ЗМІ не працюю, хоч пропозиції були. Зате я почала займатися фактчекінгом, і закликаю до цього рідних та друзів. Загалом буквально з кожного тренінгу та заняття я взяла для себе корисні знання, які використовую».

19.04.2023, 11:54
598 Переглядів