Не давайте себе дурити

18.08.2020, 15:54
875 Переглядів

   Буклет з такою  назвою, що містить короткі універсальні поради для захисту від шкідливої інформації, видано на днях Тернопільським прес-клубом.

   Адресований він передусім літнім людям, які сьогодні чи не найбільш вразливі для неправди та різних маніпуляцій, що поширюються у засобах масової інформації, соціальних мережах та месенжерах. Багато з них вже навчилися користуватися комп’ютером та інтернетом, спілкуватися у Фейсбуку чи обмінюватися повідомленнями і фото у Viber чи Whatsapp. Однак відрізняти правду від фейків і маніпуляцій та протистояти потужному потоку дезінформації їм дуже важко. По-перше, це покоління виховувалось у безумовній вірі до всього, що повідомляють газети, радіо та телебачення. По-друге, це аудиторія, що на сьогодні ще найменше охоплена медіа освітою, хоча зрушення в цьому плані вже є. Ми вирішили зробити і свій невеликий вклад у вирішення цієї проблеми, тож підготували до друку такий буклет.

    У виданні дуже коротко і доступно викладено ази медіаграмотності. І кожний з його підрозділів присвячений певній сфері –  телебаченню, інтернету, газетам тощо. В одному з них також подається перелік корисних ресурсів та інструментів, з допомогою яких, приміром, можна перевіряти інформацію чи продовжувати медіа освіту. Вміщено і перелік популярних інформаційних сайтів, яким, за останніми висновками спеціалістів, можна довіряти найбільше, бо вони найкраще дотримуються професійних журналістських стандартів. Окремо приділено увагу перевірці інформації стосовно кандидатів та партій, адже стартували місцеві вибори, а літні люди – дуже активний і небайдужий електорат.

   Тираж буклету – 1000 екземплярів. Він безкоштовно поширюватиметься серед літніх людей в громадських місцях, культурних і соціальних установах, активістами тернопільської громадської організації «Турбота про літніх», а також під час неформальних просвітницьких заходів з медіаграмотності, що їх проводитиме Тернопільський прес-клуб найближчим часом.

   Буклет видано в рамках проекту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Іnternews.

 

 

18.08.2020, 03:54
875 Переглядів