Не ведіться на фейк про заряджання телефонів за допомогою батарейок

25.11.2022, 09:04
994 Переглядів

Через часте вимкнення світла у багатьох виникають проблеми із підзарядкою телефону. У сомережі Tik-Tok у зв’язку цим поширюють начебто лайфхак, як підзарядити телефон за допомогою звичайних батарейок. Таких відео є десятки, одне із них набрало понад 2,5 млн перегляди. Перевіряємо, чи справді цей лайфхак працює.

ВЕРДИКТ: ФЕЙК

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

Авторка відео показує в кадрі телефон, до якого у гніздо зарядки приєднаний кабель, а також блок живлення від зарядного пристрою і три звичайні «пальчикові» батарейки. Спочатку дівчина приставляє дві батарейки мінусовим полюсом до блоку живлення, а тоді прикладає до плюсових полюсів і горизонтально до поверхні третю батарейку, тобто вони не з’єднані між собою. В цей момент телефон починає начебто заряджатися.

Однак ми не бачимо у кадрі кабелю повністю, а лише його частинку, приєднану до гнізда зарядки телефону, та частину, яка іде від блоку живлення. Тож можна припустити, що авторка відео під час приєднання третьої батарейки до блоку увімкнула у розетку справжній кабель із блоком живлення від телефону. Окрім того, ці три батарейки ніяк не з’єднані між собою, тож через них не зможе пройти струм. До того ж вони не можуть передавати струм до блоку живлення, бо батарейки — це елемент постійного струму, а блок живлення розрахований на змінний струм.

У тому, що це фейк, можна переконатися, витративши кілька хвилин свого часу і перевіривши  все власноруч, що ми і зробили. Висновок: «лайфхак» не працює. Тож якщо ж під час відсутності електроенергії  у вас розрядився телефон, скористайтеся  підзарядкою за допомогою одного з таких пристроїв: павербанк, автомобільна зарядка, ноутбук, музична колонка або акумуляторний ліхтарик. Тернополянам також нагадуємо, що при нагальній потребі зарядити свої гаджети можна безкоштовно в усіх пожежно-рятувальних частинах Тернопільської області.

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу.

25.11.2022, 09:04
994 Переглядів