Не вірте цій пропозиції отримати субсидію на пальне

07.12.2022, 20:46
1025 Переглядів

Декому із жителів Тернопільщини у Вайбер почали надходити повідомлення із пропозицією отримати субсидію на пальне від компанії OKKO у розмірі 5 тисяч гривень. Чи справді мережа АЗС роздає грошові подарунки, перевіряли наші фактчекери.

ВЕРДИКТ: ФЕЙК

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

Згадані повідомлення містять посилання на розіграш. Проте назва сайту, де можна начебто отримати субсидію на пальне, відрізняється від офіційного сайту компанії ОККО і містить набір букв. На сайті також вказано, що присвячена ця акція 21-й річниці існування компанії, однак першу АЗС ОККО було відкрито у 1999 році, тож компанії вже більше 21 року. Також на сайті наведено сотні коментарів від осіб, які начебто отримали подарунок. Але з цих коментарів можна легко зрозуміти, що їх писали не справжні люди, а боти. Зокрема, імена коментаторів не українські, а чоловіки чомусь пишуть від себе у жіночому роді.

При переході за посиланням вам запропонують пройти невеличкий тест та нададуть три спроби відкрити пакунок, в якому вам буцімто може випасти приз. Щоб його отримати, ви маєте розіслати повідомлення своїм друзям, а тоді заповнити анкету, яка містить купу граматичних помилок, що також видає шахраїв. Також ця анкета містить поля, обов’язкові для заповнення: номер телефону, адреса, номер банківської карти і тому подібне. Отож, очевидно, що мова йде про шахрайство, бо за жодних обставин не можна передавати свої особисті дані стороннім особам. І ще один дуже важливий факт – сама компанія ОККО також спростувала інформацію про паливні субсидії на своїй сторінці в Інстаграмі.

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу.

07.12.2022, 08:46
1025 Переглядів