Неправда і маніпуляція про виплати від Червоного Хреста

20.03.2023, 09:30
493 Переглядів

Місцевий телеграм-канал повідомив, що в Україні відновлено виплати від благодійної організації «Червоний хрест», і кожен українець може отримати 2500 грн. Чи правда це, перевіряли наші фактчекери.

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА/МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

У згаданому дописі інформують: кожен українець має право отримати по 2500 гривень від Червоного Хреста. Щоб отримати виплату чи подати заявку, необхідно «клікнути»  на відповідні активні кнопки під дописом. Однак після того, як ви це зробите, вам пропонують підписатися на інший телеграм-канал.  Про подібні схеми ми вже писали раніше. Таким чином телеграм-канали лише збільшують кількість підписників, у той же час не надаючи обіцяної інформації, тож лише маніпулюють на актуальній темі. Адже після підписки на новий телеграм-канал читачеві пропонується будь-який випадковий допис, а не інформація про допомогу від Червоного Хреста.

А чи є насправді такі грошові виплати від цієї благодійної організації? Ще 26 квітня минулого року Кабмін за участю Місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні і Товариства Червоного Хреста України запустили програму виплат для вимушених переселенців. Відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду, як тоді повідомив прем’єр Денис Шмигаль. Фінансова допомога в межах програми складає 2500 грн на особу, однак отримати її можуть лише вимушені переселенці, які змушені були покинути місця постійного проживання через повномасштабну війну росії проти України, а не всі українці. При цьому відповідна комісія Червоного Хреста з’ясовує всі обставини, які можуть бути підставою для нарахування матеріальної підтримки.

Отож, отримати допомогу від Червоного Хреста можуть не всі громадяни України, а лише ВПО, та й виплат не відновлювали: вони тривають від квітня 2022 року.

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу.

20.03.2023, 09:30
493 Переглядів