Неправда, що пологи у Тернополі прийматимуть тільки в одному медзакладі

23.06.2021, 12:53
534 Переглядів

Карантин неабияк вплинув на роботу медичних закладів країни. У період загострення пандемії цілі відділення перепрофільовували у «ковідні», десь закривали стаціонари та навіть на деякий час були заборонені партнерські пологи. Усе це викликало незручності для пацієнтів, проте такі реалії пандемії. Аж ось місцеве онлайн-медіа нещодавно повідомило ще одну «сенсаційну» новину, що начебто через карантин пологи у Тернополі прийматиме лише один медичний заклад. Правда це чи ні, перевіряли наші фактчекери.

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА, МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

«У Тернополі пологи відтепер прийматимуть лише в центрі «Мати і дитина»? – публікацію із таким заголовком опублікував місцевий сайт. Передрук із цього медіа зробило й  інше місцеве видання. У публікації, зокрема, йдеться, що через затвердження нового переліку закладів охорони здоров’я для госпіталізації пацієнтів з коронавірусом пологи в нашому місті прийматимуть лише у перинатальному центрі.

Відтак виникає запитання:  що робити породіллям, які планували народжувати в іншій лікарні? Для вагітних жінок ця тема актуальна, тож заголовок із претензією на сенсацію, очевидно, мав викликати резонанс і зробити новину клікабельною. Цікаво, що матеріал містить декілька припущень, проте жодних  фактів/документів на підтвердження автор не наводить.

Наші фактчекери направили запит у департамент охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації з проханням підтвердити чи спростувати інформацію, подану на місцевому сайті. У відповіді на запит з відомства повідомили, що у Тернополі медична допомога при пологах надається не тільки у перинатальному центрі  «Мати і дитина», а й, як і раніше, у КНП «Тернопільська комунальна міська лікарня № 2». Тож доводиться робити висновок, що публікація має маніпулятивний характер і має на меті лише викликати резонанс завдяки важливій в період пандемії темі.

 

Матеріал підготовано командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

23.06.2021, 12:53
534 Переглядів