Неправда, що в школах більше не вивчатимуть фізику і математику

22.04.2023, 07:42
423 Переглядів

Декілька сайтів повідомили про те, що начебто у МОН надумали скасувати вивчення зайвих предметів, серед яких –  математика і фізика. Матеріали вийшли з ідентичними заголовками і змістом. Перевіряємо, чи правду пишуть в медіа.

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА/МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

Сайти посилаються на допис нового міністра освіти і науки України Оксани Лісового,  у якому він запропонував українцям обговорити кількість предметів, які діти вивчають у школі. Обговорення викликало інтерес в українців: воно отримало понад 4,4 тис. реакцій та більше 2, 5 тис коментарів. Однак про скасування математики, фізики чи іншого предмета міністр не пише. Як йдеться у дописі, «у 7-9 класі діти наразі мають близько 20 предметів. Таку кількість складно засвоїти і без стресу та онлайн-навчання (подекуди без гаджетів, адаптованих навчальних програм тощо). А в наших умовах – це на межі можливостей. Тож зрештою діти все одно зосереджуються на тих предметах, які обирають для себе як пріоритетні. Це я бачу і як батько, і тривалий час спостерігав як директор Малої академії наук».

Міністр зазначив, що МОН зараз займатиметься не так питанням зміни кількості предметів у школі, як оптимізацією навчальних програм. Зокрема, вивчатимуть, яке навантаження отримують діти на уроках і під час домашнього опрацювання та те, у якій формі відбувається навчання.

Отож, медіа повідомили неправдиву інформацію та зманіпулювали на актуальній для суспільства темі.

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу.

22.04.2023, 07:42
423 Переглядів