Новому прокурору Тернопільщини приписали зайві квартири

27.09.2020, 09:04
538 Переглядів

Тернопільщина отримала нового очільника обласної прокуратури. Ним став Андрій Миколайчук. Посадовець – не місцевий, тож і громадян, і медіа зацікавило, чим живе і дихає, як-то кажуть, новий керівник. Відтак один із місцевих сайтів написав, що новий головний прокурор Тернопільщини має у власності аж «чотири великі квартири». Чи так це, перевіряли фактчекери.

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

Грошове питання завжди особливо цікавить пересічних громадян. Хто скільки заробляє, у кого яке житло, скільки авто і так далі. Тож не дивно, що, публікуючи інформацію про нового керівника Тернопільської обласної прокуратури, медіа не оминули і його статки. Зазначимо, що новопризначений прокурор – родом із Черкас, одружений. Донедавна він працював заступником начальника відділу у військовій прокуратурі об’єднаних сил в Донецькій області. Приступив до виконання обов’язків в Тернополі з 18 вересня. Щодо матеріального становища, то зараз не є проблемою дізнатися, скільки офіційно заробляє та якою нерухомістю володіє той чи інший посадовець. Адже всі дані є в Єдиному державному реєстрі декларацій. І якщо звірити дані з реєстром, то у декларації Андрія Миколайчука дійсно вказані у власності чотири квартири, проте три із них є службовими помешканнями, а не власністю прокурора.

Постанова «Про службові жилі приміщення» надає детальний перелік службовців, посадовців, працівників різних органів та організацій, які мають право користуватися державним житлом. Серед них – і працівники прокуратури (пункт 40).  По закінченню трудового дорогу, згідно із відповідною постановою, вони підлягають виселенню із службового приміщення.

Висновок: онлайн-видання зманіпулювало кількістю квартир, які вказані у декларації новопризначеного прокурора Тернопільщини,  не уточнивши, що не всі вони є його приватною власністю.

Матеріал підготовано у співпраці  з Тернопільським прес-клубом, за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

 

 

 

 

 

 

 

 

27.09.2020, 09:04
538 Переглядів