Новообрані депутатки Тернопільської міськради: як їм ведеться, над чим працюють, що хвилює

13.03.2021, 15:58
456 Переглядів

  Вчора у Тернопільському прес-клубі  ділилися враженнями про роботу в місцевому самоврядуванні четверо відомих тернополянок, які на минулорічних виборах вперше отримали  депутатські мандати Тернопільської міської ради. Про свій новий досвід  розповідали Любов Вовк, Олеся Чванкіна, Ольга Шахін та Мар’яна Юрик. Пропонуємо кілька прикметних тез їхніх виступів.

   Олеся Чванкіна: «У мене були свої враження і сподівання щодо того, що я зможу змінити, коли пройду у міську раду, і можна  сказати, що вони цілком виправдалися. І в першу чергу, напевне, завдяки тому, що у нас така хороша жіноча команда склалася – тридцять відсотків депутатського корпусу міської ради становлять жінки. Бо якби було двоє-троє, то відчувався б якийсь психологічний дискомфорт. А так у нас чудова команда, і є певні привілеї в плані того, що маємо гуманітарні напрямки в діяльності. І в нас є своя група створена, і в багатьох питаннях ми співпрацюємо.

   Що стосується моєї передвиборчої програми, то багато в чому вона стосувалася сфери розвитку ОСББ, так як я вже сім років працюю головою правління одного з тернопільських ОСББ. І за ці перші 4 місяці депутатської роботи я вже написала кілька звернень на ім’я міського голови стосовно стратегії розвитку ОСББ і вони отримали підтримку та знаходяться зараз на розгляді в управлінні Житлово-комунального господарства. Ми працюємо над тим, щоб ОСББ Тернополя вийшли на новий рівень розвитку.

   А викликом стало те, що депутатство – це зовсім інший масштаб роботи. В мене і раніше було дуже багато контактів з людьми та великий документообіг, але це стосувалося лише одного будинку, а тепер – цілих мікрорайонів «Східний», «Канада» і «Старий парк»…».

   Мар’яна Юрик: «Щодо перших вражень, то, в принципі, все було очікувано. Адже до того я близько десяти років працювала в журналістиці, і здебільшого у політичній журналістиці, тож нічого особливо нового для мене не було. Я була готова і знала, куди і для чого я йду і що там буду робити. Мій округ – це мікрорайони дальній «БАМ» та «Аляска», вони великі і непрості. І в першу моя робота – для людей, які там проживають. Щотижня приймаю громадян. Також люди щодня телефонують, ми виїжджаємо на округ і намагаємося виправити ситуацію. Хоча, можливо, не в усьому і не так оперативно, як хотілося б.

   Друге важливе – це те, що я вже багато років належу до проукраїнської політичної сили «Європейська солідарність», яка відстоює патріотичну ідеологію, і представляю її в очах моїх виборців. Разом з жіночим крилом місцевої організації партії, яке очолюю, ми зайнялися низкою соціальних питань, серед яких – захист жінок від сімейного насильства, допомога діткам з особливими потребами та вирішення проблеми безпритульних тварин.

   Якщо  ж говорити про проблеми і виклики, то для мене першим відкриттям було те, що часу взагалі вже більше нема. І ти віддаєшся на всі сто, і тільки тоді може бути результат…».

   Ольга Шахін: «З 2007-го року я очолювала громадську організацію, діяльність якої була спрямована на те, щоб допомагати підприємцям і громадянам. І коли я стала головою депутатської комісії якраз по підприємницькій діяльності,то і перші наші протокольні доручення були спрямовані на допомогу підприємцям. І цьому великою мірою підпорядкована моя депутатська діяльність.

 Перемогла я на четвертому окрузі як представниця партії «Свобода», і наша передвиборча програма співпадала з програмою міського голови . Згідно з нею ми будемо в цьому скликанні закінчувати все те, що не встигли зробити у попередньому, зокрема, через боротьбу з COVID-19, на яку пішло чимало бюджетних коштів. Цього року, надіємося,їх буде більше, тож докладемо зусиль до завершення ремонтів дворів, дахів та інших важливих справ, що вказані в програмі.

   Одним з викликів стало для мене те, що так багато людей приходять до депутатів за допомогою. Коли під час першого ж депутатського прийому громадян у мене стояла черга з першого до третього поверху, то це було справді неочікувано. І я не уявляла, де я повинна, як депутатка, взяти кошти для усіх цих людей. Адже наш фонд – кошти, якими ми можемо розпоряджатися – складає тільки 45 тисяч. Тож думаю, що його потрібно або збільшити, або це має бути єдиний фонд для всіх людей, яким мають виділятися кошти. Щоб ті самі люди не ходили від мене до інших моїх колег. Щодо інших проблем, то великий досвід попередньої громадської діяльності навчив мене знаходити рішення, тож депутатські повноваження зараз лише посилюють мої можливості…».

   Любов Вовк: «Якихось особливих проблем у здійсненні депутатської діяльності тільки тому, що я жінка, у мене не виникає. Якщо ми стикаємось з якимись проблемами в роботі, то абсолютно з такими ж, як і депутати-чоловіки. У нас в міській раді немає різниці, жінка ти чи чоловік, і це дуже тішить. Не сказала б, і що виникають взагалі якісь особливі труднощі в депутатській діяльності. Просто це набагато вища, ніж раніше, відповідальність, набагато більша кількість комунікацій, це величезні зусилля для виправдання довіри тих людей, які віддали за нас свої голоси.

   Щодо виконання виборчої програми, то про якісь конкретні результати говорити ще мабуть рано. Тим більше, що наша партія («За майбутнє»-ред.) дуже молода , вона ще розбудовується, вирішуються організаційні питання, відбувається знайомство з керівниками управлінь, налагодження комунікації з колегами в депутатському корпусі. Тому що якщо представники однієї партії в раді хочуть щось втілити, це ще не означає, що це готові підтримати колеги з інших партій. Тож потрібно доносити до них важливість того чи іншого пункту.

   Взагалі напрацювання якогось рішення – це тривалий і нелегкий процес. Бо треба добре знати законодавчу базу, стратегію і пріоритети міста, щоб твоя ініціатива була спрямована в тому ж напрямку. Коли я стала депутаткою, то в мене не з’явився на лобі відповідний напис, і я працюю так само, от тільки доводиться працювати вдвічі більше і вдвічі швидше. Тому є велика потреба в помічниках, яких у мене поки що немає, тож доводиться з усім справлятися самій. Як і у Мар’яни Юрик, є великий журналістський досвід і досвід роботи на сесіях, але цього замало, бо коли люди звертаються з конкретною проблемою, то треба дуже глибоко вникати в тему і розбиратися в усіх законодавчих актах і документації. Тому постійно звертаюся за допомогою до наших партійних юристів в Києві…».

13.03.2021, 03:58
456 Переглядів