Олена Дуб: «Слідкуйте за трендами у соцмережах і експериментуйте!»

21.02.2022, 13:03
3376 Переглядів

У Тернопільському прес-клубі відбувся тренінг для учасників IX  Регіональної школи сучасної журналістики  на  тему «Соцмережі у роботі сучасного медіа». Своїми знаннями і лайфхаками поділилася тренерка Олена Дуб – співзасновниця спільноти «SMM Talks for NGO & Media», що об’єднує digital-фахівців українських НГО та медіа.

Експертка зосередила увагу на особливостях найпопулярніших сьогодні в Україні соцмереж – Facebook, Instagram, Youtube, TikTok – і розповіла про них в контексті їх інструментарію та цінності для ЗМІ.  У той же час Олена Дуб акцентувала, що кожна із соцмереж активно розвивається, так само, як і змінюються тренди споживання новин на кожній платформі. «Соцмережі – це додатковий інструмент для залучення аудиторії, взаємодії з нею, а для окремих медіа вони  взагалі замінюють сайти, – розповіла тренерка. – Варто розуміти, що за останні роки соцмережі дуже змінилися. Наприклад,  Instagram – це вже не тільки про блогерів, б’юті, їжу та подорожі. Ця соцмережа  вийшла за рамки красивих фото і стала майданчиком для текстів також. TikTok – це вже теж не лише жартівливі відео. У цій соцмережі можна коротко, просто і зрозуміло подавати важливу інформацію».

Олена Дуб розповіла слухачам Школи, як розробити SMM-стратегію медіа, яким має бути фірмовий візуальний стиль, як дотримуватися регулярності в публікаціях та як вимірювати свої результати. Окремо тренерка зупинилася на темі вивчення цільової аудиторії для кожної соцмережі, адже це дозволяє визначити оптимальний для неї формат. «Сьогодні більшість людей споживають інформацію не з комп’ютерів чи ноутбуків, а в основному через смартфони. Це зажди потрібно пам’ятати, створюючи контент, – зазначила Олена Дуб. – Проте не забувайте: різні майданчики – різні підходи. Кожна соцмережа має свої вимоги, свою аудиторію та свої алгоритми роботи. Те, що працює для Facebook, не завжди буде популярним в YouTube, і навпаки. Тому потрібно чітко розуміти, для кого і для якої платформи ми створюємо контент».

Тренерка також приділила увагу темі універсальних відео для соціальних мереж, роботі зі стрімами, і таким популярним сьогодні «сторіс» ( від англійського story – повість, історія), навівши для учасників тренінгу вдалі приклади, які можна брати «на озброєння». На завершення Олена Дуб наголосила, що за алгоритмами роботи і трендами соцмереж  потрібно постійно слідкувати. У світі соцмереж усе часто змінюється, незмінними лишаються хіба основні принципи комунікації, подачі інформації, і, звісно ж, незмінними є журналістські стандарти (яких варто дотримуватись і смм-никам медіа)- сказала вона. – Так само немає єдиних правил, які були б однакові для всіх соцмереж,  і «золотих» принципів також не існує. Те, що для одного медіа не працює, для іншого може бути вдалим. Тому будьте корисними для своєї аудиторії і не бійтеся експериментувати, адже експеримент – це також частина успіху». Своїми враженнями про тренінг залюбки поділилися слухачі IX  Регіональної школи сучасної журналістики.

Олена Кирилів, аспірантка ТНПУ ім. В. Гнатюка, журналістка-фрілансерка: «Сьогодні важко уявити своє життя без соціальних мереж, і фактично всі, мабуть, використовують їх в своїй роботі. Проте це – дуже динамічна сфера, де все завжди змінюється, тому було дуже корисно дізнатися про нове у роботі соцмереж. Зокрема, про нові алгоритми та тренди Фейсбуку, Інстаграму тощо. Відкрила для себе, що тепер все більше будуть розвиватися подкасти. Також корисною була інформація про «ТікТок-подібний» контент. Загалом тренінг був дуже пізнавальний. Багато із почутого буду використовувати в своїй роботі».

Тимофій Вигоняйло, майбутній журналіст: «Як і очікував, набрався на цьому тренінгу нових навичок для майбутньої роботи. Для мене стало відкриттям, що соцмережу ТікТок можна використовувати не лише  як розважальну платформу. Тренерка показала приклад того, як корисний і важливий контент можна у легкій формі «заточити» під формат ТікТоку. І якщо раніше я натрапляв лише на жарти користувачів у цій соцмережі, то тепер розумію, що це також серйозна платформа. Ще сподобалася інформація про те, як зробити відео для соцмереж цікавим для аудиторії, зокрема, що гарний дизайн, вдалі подача і музичний фон у відео будуть приваблювати більшу аудиторію. Сім годин тренінгу для мене пролетіли, як мить, бо все було цікаво, а інформація подана легко і доступно».

Галина Доскач, журналістка-фрілансерка: «Я часто працюю із соцмережами, тому тренінг виявився для мене надзвичайно корисним. Особливо цікавою була інформація про те, як готуватися і проводити стріми, а також про те, якою важливою є роль журналіста у роботі з соцмережами. Адже ми звикли, що за цю сферу в медіа, зазвичай, відповідають SMM-ники. Проте тренерка детально розповіла, як журналіст може впливати на збільшення аудиторії в соцмережах, і як може та має працювати з ними. Також хочу відзначити блок про роботу з відео, як їх адаптовувати для кожної соцмережі».

Тренінг проводився в рамках проекту «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики»  

21.02.2022, 01:03
3376 Переглядів