Олена Дуб: «Споживання новин у соцмережах зростає, тож ЗМІ мають залучати ці майданчики для свого розвитку»

30.03.2023, 11:56
1428 Переглядів

Сьогодні у соціальні мережі люди йдуть не лише за розвагами та спілкуванням, а й за новинами, тому ЗМІ необхідно залучати їх для свого розвитку, щоб збільшувати аудиторію та комунікувати з нею. На цьому під час тренінгу для учасників X Регіональної школи сучасної журналістики Тернопільського прес-клубу наголосила Олена Дуб – журналістка і медіаконсультантка, співзасновниця спільноти «SMM Talks for NGO & Media», що об’єднує smm-фахівців українських НГО та медіа. 

Найперше спікерка звернула увагу на те, як через повномасштабне вторгнення росії в Україні змінився рівень споживання інформації на різних соціальних платформах. «Знизилася кількість споживачів в Instagram та Facebook, бо багато українців виїхало за кордон, або ж перебувають у тимчасовій окупації, – повідомила Олена Дуб. – У той же час, як показали дослідження, за останній рік зросло споживання новин з Telegram, Facebook, Youtube, TikTok та Viber. Загалом, як можемо помітити, у соцмережах так чи інакше споживання новин зростає. Тож медіа повинні активніше та відповідальніше працювати над поширенням контенту на цих майданчиках, які можуть стати  додатковим інструментом для залучення аудиторії, взаємодії з нею, а для окремих медіа взагалі замінити сайти».

У той же час, як закцентувала тренерка, кожна із соцмереж активно розвивається, змінюються інструменти роботи з нею, а також тренди споживання новин на кожній платформі. «Наприклад,  тривалий час існувала думка, що Instagram – це соцмережа про фото, соцмережа для молоді, а молоді політика чи загалом новини не цікаві.  Однак ця платформа за останні роки вийшла за рамки красивих фото і стала також новинним майданчиком. Значно зросла там і вікова категорія споживачів, – ділиться Олена Дуб. – У контексті розвитку соцмереж не можна не згадати про TikTok. Ця платформа – також вже теж далеко не лише про жартівливі відео. Там можна коротко, просто і зрозуміло подавати важливу інформацію. Більше того, серед усіх вікових категорій є люди, які дивляться новини саме у ТіkТоk. А в категорії 17-24 років найбільше людей, які подають і роблять новини там».

Олена Дуб ознайомила присутніх із трендами в різних соцмережах і дала низку порад щодо того, як правльно працювати на кожному із конкретних медіамайданчиків. Також вона розповіла і про важливість SMM-стратегії медіа та про «безвідходне» виробництво контенту в редакції. «Заощадити час і ресурси на створення статей та постів допоможе система виробництва безвідходного контенту. Йдеться про «перепакування» матеріалів для різних соцмереж. Така система дозволить охопити аудиторію всіх каналів, – пояснила тренерка. – Однак, зверніть увагу, що під час «перепакування» потрібно враховувати особливості кожної соцмережі та її аудиторію».

Як зазначила Олена Дуб, актуальним та популярним форматом контенту було й залишається відео. І стосується це більшості соцмереж: Facebook, Instagram, TikTok, Youtube. Відтак тренерка на прикладах показала, чим відрізняються відеоформати на кожній з платформ. Окрім того, під час заходу учасники вчилися аналізувати сторінки у соцмережах місцевих, українських та світових медіа, відзначаючи їхні слабкі та сильні сторони. На завершення тренінгу Олена Дуб розповіла про роль працівників редакції, окрім SMM-спеціалістів, у створенні та позиціонуванні ЗМІ в соцмережах, а також поділилася корисними інструментами для вимірювання ефективності роботи медіа на платформах соціальних мереж.

Своїми враженнями про тренінг поділилися слухачі Школи сучасної журналістики. Юрій Заруцький: «Було цікаво дізнатися про принципи роботи з новими застосунками, які дозволяють поширювати контент та інформувати цільову аудиторію про ті чи інші події,  факти. Було багато практичного матеріалу від людини, яка сама працює з цими застосунками, що дуже цінно. Я у своїй роботі здебільшого використовую Фейсбук, але після тренінгу зверну увагу й на інші актуальні нині майданчики  для передачі інформації. Зараз все пішло вперед, і це класно, адже всі ми розвиваємося. І оскільки є запит від споживача саме на таку подачу інформації, використання саме таких технологій, значить нам це потрібно знати, щоб використовувати та задовольняти бажання аудиторії». Ольга Волкова: «Сьогоднішній тренінг – один із тих, які дають кожному з нас більше розуміння, як працювати в сфері журналістики, виходячи за рамки тих знань, які ми мали ще вчора. Важливо, що ми розглядали не лише якісь теоретичні речі, а пропрацювали практичні інструменти роботи в різних соцмережах. Це дало розуміння, як працювати в цих мережах, на кого орієнтуватися, де і яку цільову аудиторію шукати».

Тренінг проводився в рамках реалізації проєкту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні».

30.03.2023, 11:56
1428 Переглядів