Ольга Бортнікова: «Турбо-батли» допомогли нам вистояти, стати сильнішими, цікавішими, кориснішими»

19.10.2020, 10:03
486 Переглядів

Сьогодні враженнями та результатами від участі у діловій грі-змаганні «Турбо-батли» Тернопільського прес-клубу та агенції розвитку локальних медіа «АБО» ділиться Ольга Бортнікова – директорка ТОВ «Редакція-медіацентр «Вісті» (сайт http://pulyny.news ) з Житомирської області.

  – Це був надзвичайний період у нашій праці, який запам’ятаємо назавжди. Було цікаво, іноді – важко, і фізично, і психологічно. У нашій редакції лише 4 працівники, з яких 2 – журналісти, тому ми «батлилися» з усіх сил. Якщо перших три тижні змагань ми ще дивилися на турнірну таблицю і кількість жолудів, то потім взагалі перестали. Головне було гідно дійти до кінця. Насамперед – це була боротьба з самими собою.

   До Турбо-батлів наша робота зі сторінкою в мережі Facebook носила спонтанний характер – час від часу, коли був час і настрій, ми щось там друкували. Проте Турбо-батли прокачали не лише наш сайт Pulyny.news та друковане видання – газету «Вісті», але також і сторінку в соцмережі. Ми побачили, що люди тут чекають на новини, потребують зворотнього зв’язку та хочуть бути вислуханими. 5 постів про місцевих підприємців, підготовлені в рамках Турбо-батлів під час кампанії #Підтримай_своїх, у сумі охопили близько 15 тисяч осіб. Для нас це стало рекордом! До цієї кампанії наша сторінка мала 1131 підписника та 1584 користувачі стежили за нею. По закінченню Турбо-батлів маємо 1291 підписника та 1769 тих, хто відслідковує наші новини. Хоча в економічному плані час карантину для нас теж був непростим, але ми охоче підтримували тих, хто опинився у складній ситуації. Підприємці, про яких ми написали, були розчулені нашою підтримкою і натомість стали робити нам знижки при покупці у них товарів.

   Спілкування з користувачами Facebook при підготовці антирейтингу пулинських доріг отримало понад сотню коментарів. Так співпало, що найгіршу дорогу нашого антирейтингу включили в державну програму «Велике будівництво» і нині там повним ходом ідуть будівельні роботи. Кілька сотень репостів одержали статті сайту Pulyny.news про 28-річну онкохвору матір 9 дітей та вдову, яка зі своїми 10 дітьми самотужки відновлює будинок після пожежі. Посилання на ці матеріали ми розмістили також на сторінці в соцмережі. Люди відгукувалися, перераховували кошти цим родинам та приносили їм речі. Допомогу цим сім’ям у відпочинку та дозвіллі дітей запропонувала одна з громадських організацій.

   Наші матеріали про місцеві родзинки, «Абетка Пулинського району», розповіді про круті ідеї, втілені місцевими активістами, стали об’єктом обговорення щодо активного розвитку зеленого туризму в районі. У вересні 2020 року Пулинська громада  представляла свій туристичний потенціал у Житомирі, і наші матеріали з «Турбо-батлів» допомогли у підготовці цього проєкту. Продовженням цієї теми стало обговорення у Фейсбуці та анкетування серед жителів і вихідців з району щодо родзинок краю, які варто презентувати гостям і туристам.

   Протягом проєкту сайт Pulyny.news відвідали 41,5 тисячі користувачів, з яких 38,5 тисячі – нові. Було 75 тисяч сеансів, майже 99 тисяч переглядів сторінок сайту.

Завдяки «Турбо-батлам» у нас розширилося коло знайомств. Ми познайомилися з людьми, які тепер можуть бути нашими експертами при підготовці матеріалів для сайту і газети. І якщо за 4 місяці проєкту у нас не збільшилася кількість рекламодавців і передплатників, то лише тому, що «Турбо-батли» припали на дуже непростий час, коли бізнес і люди переживали кризу, кілька місяців Пулини не мали навіть автобусного сполучення. Тож віримо, що це все в нас неодмінно буде, бо отримали для цього чудове підґрунтя. Навчилися новому, освоїли інструменти та програми, якими раніше ніколи не користувались. «Турбо-батли» допомогли нам вистояти, стати сильнішими, цікавішими, кориснішими. Дякуємо!

 

На фото: журналістська команда «Вістей» – Ольга Бортнікова та Денис Войтенко

Фото з архіву редакції

19.10.2020, 10:03
486 Переглядів