Ольга Павленко: «Онлайн газета – це абсолютно окремий продукт»

28.09.2021, 13:48
2116 Переглядів

   Про онлайн контент для ЗМІ та візуалізацію контенту для соцмереж і сайтів йшлося на тренінгу для редакторів роздержавлених газет 9-ти регіонів України, що його організував Тернопільський прес-клуб.

   Тренерка Ольга Павленко, фахівчиня із сучасного дизайну для ЗМІ, розпочала з базових засад. «Сприймайте соцмережі як окремий продукт, а не як представництво сайту, – зазначила вона. – Цю помилку робили друковані ЗМІ, коли переходили в онлайн. Вони робили свої представництва в інтернеті, пропонуючи ту ж друковану продукцію, тільки онлайн. Але в інтернет люди приходять для того, щоб дізнатися, що відбувається тут і зараз. Їм не потрібні новини вчорашнього дня. Минуло багато років, щоб усвідомити, що онлайн газета – це абсолютно окремий продукт. Те ж саме із соціальними мережами. За результатами досліджень, трафік більшості онлайн видань приходить з соціальних мереж та месенджерів. Тому їх наповнення не менш важливе, ніж якісне наповнення сайту. І кожній соцмережі потрібен індивідуальний підхід. У Facebook, Іnstagram та Telegram – суттєво різна аудиторія, спосіб взаємодії з нею і правила показу новин. З однаковим підходом до всіх мереж ви не досягнете успіху».

   Розповідаючи про важливість візуалізації, Ольга Павленко деталізувала, що і як краще показувати читачам. «Зображення завжди має бути якісним, і круто, якщо воно інформативне, бо інфографіка все так само популярна, – сказала, зокрема, вона. –Візуалом збирають більше лайків і репостів. А ще краще – публікуйте відео. Якісні ролики з анімаціями, підписами та іншим інтерактивом притягують увагу користувачів». Говорячи про роботу в Фейсбук, тренерка порадила завантажувати відео прямо на сторінку соцмережі, а не копіювати туди лінк, приміром, з YouTube. Тому що «рідні» для Facebook відео отримують не порівняно  більше коментарів та поширень. А ще краще – дублювати відео сюжети на обох цих платформах. Так як

Facebook звертає увагу і на те, скільки часу вас подивилися, то збільшити час перегляду користувачами можна за допомогою онлайн трансляцій Facebook Live. Доведено, що люди витрачають на перегляд таких втричі більше часу, ніж на звичайні відео. Також Facebook віддає перевагу довгим відео: мовляв, якщо вам приділяють увагу, не зважаючи на велику тривалість, значить, ви точно цікаві аудиторії. А ось в текстових публікаціях діє зворотна закономірність: короткі пости до 70 знаків отримують на 23% більше лайків, ніж ті, що містять багато тексту.

   Окремий навчальний блок тренінгу був присвячений фірмовому стилю візуалізації. «Не бійтеся експериментів і змін, адже фірмовий стиль – один з кращих способів привернути читачів і зробити видання впізнаваним та комерційно успішним, – переконувала Ольга Павленко. – І не бійтеся труднощів, ви обов’язково зрозумієте, які прийоми працюють, а які ні, завдяки відгукам ваших перших читачів. Щоб почати роботу над фірмовим стилем, вам потрібно передусім розуміти концепцію вашого видання та якомога краще вивчити свою аудиторію  – її соціально-демографічні характеристики, інтереси, уподобання. Розібравшись з концепцією і читачами, можна буде рухатися далі – вибирати шрифти, адаптувати логотип, підбирати відповідні кольори, заголовки тощо. Пам’ятайте, що стиль – це частина загальної стратегії вашого видання!».

   Тренерка порекомендувала керівникам ЗМІ кілька сучасних, нескладних у користуванні і безкоштовних програм для візуалізації контенту та показала, як вони функціонують. Відтак запропонувала їм тут же зареєструватися у одній з них ( йшлося про популярну програму Canva )  та спробувати щось створити. В практичній частині тренінгу редактори також аналізували власні видання, шукали рубрики для орендування, створювали шаблони.

   Тренінг проводився в рамках проекту «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

28.09.2021, 01:48
2116 Переглядів