«Передплатна кампанія – катастрофічна»

29.12.2021, 10:20
753 Переглядів

 Вчора завершилася передплата місцевих газет на 2022 рік. І хоч вона й була продовжена «Укрпоштою» на кілька днів, це навряд чи суттєво вплинуло на загальну критичну ситуацію з відновлення передплатних тиражів.

  В середині грудня, реагуючи на  тривожні сигнали з регіонів, Національна спілка журналістів України відкрила «гарячу лінію», аби редактори газет могли оперативно повідомляти про проблеми передплатної кампанії, а також звертатися з пропозиціями щодо їх вирішення. Відтак вже в перший день її роботи туди надійшло близько трьох десятків повідомлень від керівників редакцій, і потім вони теж надходили масово. Ось лише кілька з таких повідомлень, які оприлюднила НСЖУ на своєму сайті.

   «Листоношам, там, де їх повернули, не видають квитанційні книжки та передплатні бланки. Невідомий графік приїзду пересувних відділень, газети не розвозять по домівках, хоча це передбачено угодою. Газету не привозять вчасно, а коли пенсія, взагалі не забирають із сортувального відділення…».

   «Потенційні читачі при бажанні передплатити наше видання у операторів пересувних поштових відділень отримують відмову. При онлайн-передплаті  місцеві поштові відділення часто взагалі не отримують дані про передплатників через Інтернет. Одна з наших читачок не отримувала оплачену газету кілька місяців, доки «Укрпошта» змогла розібратися і знайти це онлайн-замовлення. …Відсутність централізованої бази унеможливлює відстеження перебігу кількості передплатників. Читачі скаржаться, що листоноші не знають адрес нових передплатників і кількості місяців, на які було передплачено. І газета доставляється із запізненням на місяць, доки працівники розбираються, кому і куди передплачене видання».

   «Передплатна кампанія – катастрофічна. Працівники «Укрпошти» не зацікавлені проводити передплату, повідомляючи передплатникам, що через два місяці поштових відділень не буде, і газети не будуть вчасно доставляти. У зв’язку з цим читачам пропонують виписати газету лише на 2 місяці, або і не пропонують зовсім. Наразі на січень-лютий не виконано навіть половини плану. Передплата на друге півріччя складає лише 15% від цьогорічної».

   «Невчасна доставка! Газета виходить двічі на тиждень – доставляють раз на тиждень, а то й на два. Зросла вартість за доставку! Вартість газети на рік – 180 грн., доставка – 210 грн.!».

   «Дуже погана комунікація з «Укрпоштою»: думку видавців ніхто не питає, графіки встановлюють на власний розсуд, контакти з начальниками відділень дістати дуже важко. Інформація про передплату надається дозовано і тільки на рішучу вимогу. Дані по передплаті на окремих відділеннях взагалі не можна дістати…».

   Всі скарги та пропозиції від редакторів, що надходили на гарячу лінію, відразу передавалися на реагування до центрального апарату «Укрпошти». НСЖУ переконливо закликала її керівництво «зосередитись на оперативному реагуванні на нарікання видавців та визначити передплату-2022 нагальним пріоритетом поштового оператора до кінця цього року». Про те, наскільки результативним це було, та про попередні результати передплати-2022 і відповідні перспективи місцевої преси читайте дещо пізніше в інтерв’ю з головою Національної спілки журналістів України Сергієм Томіленком.

Фото-малюнок з газети «Голос України»

29.12.2021, 10:20
753 Переглядів