По місцевим газетам «вдарили»  нові тарифи за газ і опалення

26.01.2022, 13:30
371 Переглядів

Із ще однією великою проблемою зіткнулися реформовані редакції України. Цього разу вона повязана з підвищенням тарифів на тепло.

В недалекому минулому, коли газети підпорядковувалися місцевим радам та державним адміністраціям і були комунальними підприємствами, ці тарифи для них були такими ж, як  для всіх комунально-побутових підприємств та релігійних організацій, тобто значно меншими від загалу. А після роздержавлення вони мають платити у кілька разів (!) більше. В результаті після  останнього підвищення тарифів більшість реформованих газет втратили фінансову спроможність платити за газ та опалення приміщень. Про це повідомляє Національна спілка журналістів України   https://nsju.org/novini/regionalni-ta-misczevi-zmi-ne-v-zmozi-opalyuvaty-svoyi-redakcziyi-nszhu/ , посилаючись на коментар голови НСЖУ Сергія Томіленка інформаційній агенції Укрінформ.

Зокрема, він повідомив, що за інформацією, яка надходить до Спілки від регіональних і місцевих редакцій, офіси більшості з них зараз майже не опалюються. Приміром, за словами головного редактора газети “Обрії Ізюмщини” з Харківської області Костянтина Григоренка, в редакції вперше за останні роки з настанням холодів не вмикають газове опалення. Увімкнули лише на два дні, коли температура повітря на вулиці сягнула мінус десять. «Я спілкувався з колегами з Одеської, Миколаївської, Донецької, Львівської областей, і скрізь ситуація складна. Цю проблему треба порушувати на рівні уряду, бо так далі не може бути”, – каже він. А ось свідчення редакторки іншої газети, “Вісника Городищини” з Черкащини, Ольги Дяглюк: “Комунальні платежі нас добивають. Після роздержавлення ми займали п’ять кімнат в комунальному приміщенні, яке перебуває на балансі відділу освіти. Уклали договір на 15 років. На сьогодні стоїть питання розірвання цього договору. Будемо скорочуватись до однієї кімнати, бо інакше просто не виживемо”.

У зв’язку з ситуацією, яка склалася, Національна спілка журналістів України закликає уряд негайно втрутитися в ситуацію, адже регіональні та місцеві ЗМІ виконують важливу функцію – забезпечення права громадян на отримання важливої місцевої інформації. “Наша ключова ініціатива – невідкладне проведення у першому півріччі спеціальних парламентських слухань на тему економічної стійкості місцевих ЗМІ», – зазначив Сергій Томіленко.

26.01.2022, 01:30
371 Переглядів