Тернополяни розповіли, як “виходив” з карантину Відень

14.06.2020, 19:28
622 Переглядів

  Із ситуацією щодо послаблення карантину в Україні щось явно не так, раз щойно воно почалося, майже відразу почався і ріст захворюваності. А як це відбувається в інших країнах? Мої близькі живуть у Відні – столиці країни, яка не була надто вражена коронавірусом і почала послаблювати карантин дуже швидко,  першою в Євросоюзі. У них і вирішила розпитати, і ось що дізналася.

   Австрія перебувала на карантині з 16 березня – у Європі там одними з перших вирішили закрити школи, ресторани і магазини, порадивши своїм громадянам працювати з дому, якщо це можливо. Відтак там закрили все, окрім громадського транспорту, крупних супермаркетів та медичних закладів. Виходити з дому можна було лише в разі крайньої необхідності. Місцеві поліцейські контролювали рух на вулицях міста і при необхідності перевіряли паспортні данні та уточнювали, з якою метою та куди направляється та чи інша особа. Та вже менше ніж через місяць Австрія однією з перших почала повертатися до звичного раніше життя. Щоправда, дуже поступово і з обережністю.

   14 квітня почали  відчиняти магазини, при цьому це не означало скасування правил дотримання дистанції і носіння  масок. З середини травня відкрились ресторани і бари, проте з дозволом сидіти не більше чотирьох дорослих за одним столом та мінімальною відстанню між столами в один метр. Гості не можуть самостійно обирати місце в закладі, а обслуговуючий персонал повинен носити маски. Щодо шкіл та вищих навчальних закладів, то вони  відкрились наприкінці травня. Так само – готелі та інші заклади для розміщення людей. До речі, в громадському транспорті, включаючи і 5-гілкове віденське метро, люди і після послаблення карантину намагаються тримати дистанцію щонайменше в 1 метр. Заклик до цього періодично лунає і з гучномовців на перонах. Двері в метро, трамваях та автобусах, якщо це технічно можливо, тепер відкриваються автоматично, а не натисканням кнопок. Крім того, підхід до водіїв в автобусах обгороджено бар’єрною стрічкою, а передні вхідні двері не використовуються.

   Після зняття обмежень жителі австрійської столиці почали вільно пересуватись вулицями, активно відвідувати зони відпочинку, кафе та ресторани, збиратися компаніями та гуляти сім’ями.  А 16 червня, як повідомив глава МЗС Австрії Александр Шалленберг, Австрія зніме  обмеження щодо поїздок в 31 європейську країну. В тому числі – й Італії, проте австрійське МЗС категорично не рекомендує своїм громадянам їздити до Ломбардії, що, як відомо, найбільше постраждала від коронавірусу. До речі, з 16 червня було анонсоване поновлення польотів до Відня і аеропортом «Київ». Однак буквально сьогодні стало відомо, що Австрія  продовжила заборону на регулярне пасажирське авіасполучення з Україною  до 30 червня. Про це йдеться у постанові, опублікованій на сайті австрійського МОЗ. Разом з низкою інших країн, серед яких, зокрема, і Росія, Білорусь, Іспанія та Великобританія, нашу державу вважають такою, де ризик поширення коронавірусу залишається високим.

Тетяна Щирба

 На фото – Відень, що звільняється від карантину

 

 

14.06.2020, 07:28
622 Переглядів