Повідомлення про безкоштовні інтернет і зв’язок без електрики – фейк!

21.11.2022, 22:33
2253 Переглядів

У Телеграм-каналі «Файний Тернопіль» інформують про те, що  українцям надають безкоштовний інтернет та мобільний зв’язок завдяки Starlink Ілона Маска. Перевіряємо, правда це чи ні.

ВЕРДИКТ: ФЕЙК

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

«Сьогодні, 20 листопада, о 11:30 прийнято рішення про надання безкоштовного ЗВ’ЯЗКУ та ІНТЕРНЕТУ завдяки Starlink (Інтернету Ілона Маска). Працює під час відключень електрики. Для того, щоб підключитись за 1 хвилину, оберіть вашого оператора (та отримайте інструкцію)», – інформують у дописі згаданого Телеграм-каналу.

Пост має активне гіперпосилання, проте воно не перенаправляє читача на офіційне джерело, де йдеться про прийняте рішення, а пропонує підписатися на новинний Телеграм-канал. Так само у дописі не вказано, ким саме було прийнято подібне рішення, що мало б уже викликати підозру в уважного читача. Щоб дізнатися, як підключитися, читачам пропонують вибрати оператора – Київстар, Vodafone, lifecell. Однак, натиснувши на активну вкладку із назвою потрібного мобільного оператора, читач не отримує потрібної інструкції. Натомість йому пропонують підписатися на той самий згаданий новинний Телеграм-канал, що, звісно, є ще одним маркером підозрілості щодо допису та його достовірності.

Перевіривши інформацію на сайтах найбільших операторів – Київстар, Vodafone, lifecell – жодних повідомлень про можливість підключити безкоштовний мобільний Інтернет та зв’язок не знаходимо. Додамо, що Starlink – це платформа супутникового Інтернету компанії SpaceX, яка належить американському бізнесмену Ілону Маску. Доступ до нього Україна отримала через війну з росією (партію терміналів Starlink отримали й на Тернопільщині). Надсучасним інтернетом вже користуються і українські військові у місцях, де звичайний є ненадійним чи недоступним. Як повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації, у разі повного відключення електроенергії на території нашої країни буде розгорнута мережа Starlink. Така можливість стала доступною завдяки Польщі, яка передала Україні додатково 1570 терміналів Starlink. Це допоможе підтримувати зв’язок у випадку блекауту, тобто повного знеструмлення всієї країни.

Отже,  приваблюючи користувачів новиною про можливість бути на зв’язку під час вимкнення електрики, Телеграм-канал лише вводить читачів в оману, переслідуючи, очевидно, лише одну мету – збільшити кількість переглядів та підписників.

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу.

21.11.2022, 10:33
2253 Переглядів