Позиції місцевих ЗМІ зміцнюються?

30.09.2021, 22:10
731 Переглядів

   В переважній більшості локальних ЗМІ традиційно вважають, що для них неможливо «тягатися» з центральними – «силові» категорії, мовляв, не ті. І ось – цікавий результат одного дослідження.

   Міжнародний республіканський інститут (https://www.iri.org.ua/  щорічно проводить Українське муніципальне опитування, у головному фокусі якого – життя обласних центрів. Цього року, спільно з соціологічною групою «Рейтинг», його було проведено вже всьоме. А одне з питань розділу «Оцінка діяльності державних та недержавних інституцій» стосувалося рівня схвалення місцевих та загальнонаціональних засобів масової інформації. Діяльність тих та інших пропонувалося оцінити за шкалою від «цілком схвалюю» до «зовсім не схвалюю». Так от, результати дослідження показали, що, як інформує незалежний медіа холдинг «Новое время» (https://nv.ua/ ), жителі частини обласних центрів України «довіряють місцевій владі більше, ніж центральній, завдяки локальним ЗМІ, що набувають дедалі більшої популярності».

   Довіряють місцевим медіа помітно більше, ніж загальнонаціональним, зокрема, вінничани та івано-франківці Водночас жителі Дніпра і Чернівців критично ставляться до обох секторів ЗМІ – і до існуючих в їхніх містах, і до тих, що базуються в Києві. На головному фото до цієї публікації ви можете побачити ситуацію щодо ставлення до місцевих медіа по всіх регіонах, а на фото під текстом – тенденції впродовж кількох останніх років. Разом з тим НВ пише про неоднозначність висновків експертів у цій сфері, які окрім «плюсів» говорять і про ризики тенденцій зміцнення позицій місцевих ЗМІ. «Розвиток місцевих медіа є критично важливим для подальшої долі українських міст», — зазначає Віталій Шарлай, керівник програм МРІ в Україні. Тим часом економіст Богдан Прохоров бачить ризик в тому, що деякі місцеві ЗМІ належать муніципалітетам. «Комунальні ЗМІ [часто] є „рупором“ місцевої влади», — пояснив експерт.

   Вище згадане опитування  було проведено у період з 12 травня по 3 червня 2021 року в 24 містах України (у Києві та всіх обласних центрах, включаючи Маріуполь у Донецькій області та Сєвєродонецьк у Луганській області). Опитування проводились шляхом особистих інтерв’ю у будинках 19 196 постійних жителів України віком від 18 років і старше. Дані були зважені, щоб відобразити загальне населення цих міст за віком та статтю. Статистична похибка не перевищує 3,5%, а коефіцієнт досяжності у середньому становить 65%. Опитування проводилося за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) .

30.09.2021, 10:10
731 Переглядів