Правда про те, що держава не виділила кошти на будівництво школи у Великій Березовиці

25.10.2021, 14:27
683 Переглядів

 Колишній голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна повідомив, що у селищі Велика Березовиця через відсутність фінансування припинили будівництво школи. Чи правда це, перевіряли фактчекери.

ВЕРДИКТ: ПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

«Вибіркове будівництво: влада «слуг» Зеленського перетворила ще одну школу на Тернопільщині у безперспективний довгобуд», – пост під такою назвою з’явився на сторінці екс-очільника Тернопільської ОДА Степана Барни у Фейсбуці.

У дописі йдеться про те, що школу в селищі Велика Березовиця розпочали будувати у 2018 році за ініціативи «Європейської Солідарності», представником якої є Степан Барна. Завершити ж будівництво мали у 2020-ому, пише він, однак фінансування повністю призупинили після зміни влади в країні. Барна також наголошує, що перспективний проєкт перетворили у черговий довгобуд. Натомість громада виділила 5 мільйонів гривень з місцевого бюджету, адже будівництво відбувається на умовах співфінансування.

Відзначимо, що будівництво нової школи у селищі Велика Березовиця, яка розрахована на 600 учнів, розпочали у 2019 році. 10 березня на місці майбутньої школи заклали наріжний камінь. Фінансування відбувається з Державного фонду регіонального розвитку на умовах співфінансування з місцевого бюджету. У 2019 році на будівництво даного об’єкту держава спрямувала 10 мільйонів гривень. У анотації до проєкту повідомляється, що об’єкт мали звершити у 2020-му. У тому ж році цей проєкт включили до програми «Велике будівництво».

Щоб з’ясувати, чи справді школу перестали будувати, і у чому причина, ми направили запит у Великоберезовицьку громаду та Тернопільську облдержадміністрацію. Із останнього відомства відповіді наша редакція так і не отримала. У той же час у Великоберезовицькій селищній раді повідомили, що справді із місцевого бюджету на 2021 рік на продовження будівництва школи направили 5 мільйонів гривень, частину з яких ( 48 тис. 525 грн.) використали для оплати за виконання корегування проектно-кошторисної документації,  а з державного фонду регіонального розвитку коштів громада не отримала.  У документі також зазначається, що на 2022 рік на будівництво школи з місцевого бюджету заплановано виділити  ще 15 мільйонів гривень, і таку ж суму –  у 2023-му.

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

 

25.10.2021, 02:27
683 Переглядів