«Президентські тисячі» можуть стати реальною підтримкою місцевої преси

09.12.2021, 20:42
458 Переглядів

На сайті Президента 7 грудня з’явилася петиція з пропозицією внести передплату на періодичну друковану пресу України до послуг, на які можна витратити «президентську» тисячу гривень за вакцинацію від COVID-19.

 «Вважаю, що цей крок буде корисним одразу у кількох напрямах, – обґрунтовує свою ініціативу її автор Руслан Підгорний ( як повідомила згодом на своєму сайті НСЖУ, це журналіст з Миколаєва). –  Нині дуже багато людей, особливо похилого віку, і особливо у сільській місцевості, є соціально малозахищеними і не мають змоги відвідувати театри та фітнес-клуби, користуватись авіаційними перевезеннями (що передбачено у попередньому списку послуг). У той же час, вони, за багаторічною традицією, передплачують офіційно зареєстровані друковані видання, які давно зарекомендували себе як доступні перевірені та відповідальні джерела інформації. У тому числі, об’єктивних даних щодо COVID-19, вакцинації, подолання негативних стереотипів та спростування фейків. Якщо держава запровадить можливість витрачати державну допомогу на поштову передплату періодичної преси, то сотні редакцій ЗМІ України зможуть, зокрема, провести роз’яснювальну кампанію і щодо механізму отримання згаданої тисячі гривень та й, взагалі, особливостей функціонування додатку «Дія». Зазначу, що газети традиційно відіграють велику роль у правдивому інформуванні населення щодо роботи Президента, Уряду, Верховної Ради, органів місцевої влади, надають інформацію щодо впровадження реформ, діяльності закладів соціального, пенсійного забезпечення, освіти, медицини та ін.».        Відтак Руслан Підгорний нагадує, що видання друкованої незалежної преси, котра існує на умовах самофінансування – це дуже витратний бізнес, який під час впровадження необхідних карантинних заходів зазнав чималих збитків. Редакції скорочують тиражі, втрачають передплатників та рекламодавців. Карантин дуже боляче вплинув і на без того непросту ситуацію. Тож державна підтримка періодичних видань можливістю витратити «президентську тисячу» на передплату улюблених газет була б суттєвою допомогою редакціям у їх корисній роботі. «Вартість передплати на рік, включаючи доставку, у більшості газет є набагато меншою запропонованої допомоги (1000 грн.). А механізм передплати давно налагоджений – кошти зможе приймати підприємство «Укрпошта», – констатує автор петиції.
Зауважимо, що кілька тижнів тому Національна спілка журналістів України також звернулася до Президента та Уряду з пропозицією включити поштову передплату на українські газети до переліку послуг, які можна буде оплатити «президентською тисячею для вакцинованих». Таку ініціативу підтримали Українська асоціація медіабізнесу та Асоціація незалежних регіональних видавців. І навіть в Укрпошті заявили про готовність її реалізувати. Керівництву держави потрібно лише прийняти відповідне рішення.

09.12.2021, 08:42
458 Переглядів