Про правила видачі трудових книжок

02.10.2021, 21:44
471 Переглядів

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіаюрист проектів Тернопільського прес-клубу  Ігор ФЕДОРЕНКО. «Звільнений за кількаденний прогул працівник більше не зявився в редакції  і не забрав свою трудову книжку. Як бути?»

   – Правовідносини, пов’язані з організацію ведення обліку, зберігання і видачі трудових книжок регулюються Кодексом законів про працю України,  Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.1993 р. № 301 «Про трудові книжки працівників» та «Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників», затвердженою наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 р. № 58.

Після 10 червня 2021 року, коли набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі», вимоги законодавства дещо змінилися. Але якщо працівник був працевлаштований до цієї дати, то трудова книжка зберігається на підприємстві, а при звільненні працівника видається йому під розписку в журналі обліку. Відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на керівника підприємства.

В день звільнення власник, або уповноважений ним орган, зобов’язаний видати працівникові копію наказу про звільнення, провести з ним розрахунок, і видати йому трудову книжку з записом про звільнення під розписку в журналі обліку (або, на вимогу працівника, внести належні записи про звільнення до трудової книжки, якщо книжка зберігається у працівника).

   Якщо після звільнення працівника його трудова книжка залишилася на підприємстві, необхідно надіслати йому поштове повідомлення про необхідність отримання трудової книжки. Пересилання трудової книжки поштою з доставкою  на  зазначену адресу допускається тільки за письмовою згодою працівника. Видача трудової книжки під розписку родичам можлива тільки в разі смерті працівника.

          Всіх вимог законодавства треба дотриматися, бо якщо затримка видачі трудової книжки працівникові в день звільнення сталася з вини роботодавця,то  тоді доведеться виплатити працівникові середній заробіток за весь час вимушеного прогулу. Бо в цьому випадку днем ​​звільнення вважатиметься день видачі трудової книжки. Про новий день звільнення необхідно видати наказ і внести запис до трудової книжки працівника. Раніше внесений запис про день звільнення визнають недійсним в порядку, встановленому п. 2.10 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників.

Консультації надаються в рамках виконання проекту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

    Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – akardynal@ukr.net

 

02.10.2021, 09:44
471 Переглядів