«Привид Києва» загинув: чи правда це?

09.05.2022, 10:47
1442 Переглядів

Тернополяни у соцмережах активно поширюють світлини, відео та публікації про загиблого військового Степана Тарабалку, стверджуючи при цьому, що він начебто і є славнозвісним «Привидом Києва», який героїчно захищав небо столиці від російських загарбників.

Та чи справді захисник України Степан Тарабалка був «Привидом Києва», з’ясовували  наші фактчекери.

ВЕРДИКТ: ФЕЙК

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

Перш за все, декілька слів про те, хто ж такий «Привид Києва».  Інформація про українського військового льотчика-аса на МіГ-29 Повітряних сил України з’явилася в перші дні війни. Писали, що  в лютому 2022 року лише за перші 30 годин від початку російського вторгнення в боях за Київ пілот нібито збив шість російських літаків. У жодному джерелі не було наведено ані подробиць, ані доказів, однак про героя-захисника писали мало не всі українські ЗМІ, а користувачі соцмереж не переставали дивуватися героїзму та майстерності військового. Ім’я та прізвище «Привида Києва» трималося в таємниці, тож про нього не було відомо нічого, окрім його подвигів в небі над столицею. Аж ось в останні дні квітня ряд медіа, а згодом і користувачі соцмереж почали поширювати світлину, на якій зображений Степан Тарабалка – пілот, який героїчно загинув у бою ще 13 березня 2022 року. Стверджувалося, що саме загиблий військовий був «Привидом Києва». Також повідомлялося, що він збив 40 ворожих літаків.

Однак, як повідомили у службі зв’язків з громадськістю Командування Повітряних сил ЗСУ, поширювана інформація про загибель «Привида Києва», яким нібито був герой України Степан Тарабалка, не відповідає дійсності. «У черговий раз просимо українську спільноту не нехтувати елементарними правилами інформаційної гігієни, не видавати бажане за дійсне, перевіряти джерела інформації перед тим, як її поширювати. Герой України Степан Тарабалка не «Привид Києва», і він не збив 40 літаків. 13 березня 2022 року майор Степан Тарабалка героїчно загинув у повітряному бою з переважаючими силами російських окупантів», – йдеться в повідомленні. Водночас у Командуванні зазначили, що такої особистості, як «Привид Києва», взагалі не існує. «Привид Києва – це супергерой-легенда, чий образ створили українці! Це, швидше, збірний образ пілотів 40-ї бригади тактичної авіації Повітряних сил, які захищають небо столиці, які раптово з’являються там, де їх не чекають», – розповіли військові.

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу.

09.05.2022, 10:47
1442 Переглядів