Редакційні батли завершилися! Активність на благо громад – продовжується!

07.08.2020, 16:34
827 Переглядів

Як ми уже повідомляли, Тернопільський прес-клуб, спільно з Агенцією розвитку локальних медіа «АБО», започаткував минулого року своєрідні міжредакційні змагання онлайн, які дають змогу всім учасникам стати більш ефективними і значущими для своїх громад, а, отже, зміцнити і стабільність своїх медіа. І ось турбо-батли під гаслом «Прокачай своє медіа і стань агентом змін у громаді!» завершилися, тож з радістю називаємо перших переможців і розповідаємо про перші успіхи.

   У змаганні в рамках проєкту взяло участь 9 редакцій з різних регіонів України, які лише за останній місяць, виконуючи завдання менторів, підготували близько сотні матеріалів на актуальні для своїх громад теми. Ось, для прикладу, які завдання виконували вони впродовж липня. Досліджували, де їхні читачі можуть знайти, при потребі, кваліфіковану допомогу психолога у своєму місті/селищі/районі. Писали цікаві і повчальні історії про громадянський активізм – людей, які своїми руками і з власної ініціативи змінюють на краще свої міста і селища. Разом з людьми з інвалідністю тестували на доступність для них важливих міських та селищних локацій. Вивчали проблеми і перспективи місцевого зеленого туризму та оглядали місця для екологічного відпочинку неподалік.

   Перше місце, набравши однакову кількість балів, розділили між собою чотири редакції: «Shumsk.Info» ( газета «Новини Шумщини», Тернопільщина); «Деснянська правда» (Чернігівщина), «Сусіди.City» ( спільний сайт видань «Наше слово» з Мени  та «Маяк» з Корюківки, Чернігівщина); «Нижні Сірогози.City» (газета «Червоний промінь», Херсонщина). На друге місце вийшли  «Пулини News» ( газета «Вісті», Житомирщина) та «Горностаївка Info» ( «Сільські новини», Херсонщина). І третє місце зайняла «Дружба» – газета Болградського району Одеської області. Всі переможці отримають цінні нагороди – сучасну техніку для потреб редакцій, про що ми ще напишемо детальніше. А зараз – про інші цінні здобутки, про зміни, які відбулися в громадах завдяки публікаціям газет в рамках батлів.

   Так, приміром, після публікації (Не)доступне місто: Скадовськ очима людини з інвалідністю одна з міських аптек відремонтувала кнопку виклику, призначену для виклику провізора людьми з маломобільних груп. Після публікацій Оксана Стародубець: «Я хочу жити заради своїх дітей…» та Оксана Бойко: «Мрію, щоб мої діти були здоровими» на сайті “Деснянської правди” у прес-центрі редакції тепер щоп’ятниці збираються діти з інвалідністю та їх батьки. А підприємці, у котрих є цікаві мистецькі проєкти, проводять з ними майстер-класи та спілкуються. Активістка з Болграда на Одещині після публікації про неї запустила в місті естафету чистоти, про що детальніше можна прочитати тут.  Після статті Купальний сезон: Чи готові до нього пляжні місця Горностаївщини на пляжі відремонтували дитячий майданчик, лавки, столики та роздягальні. А після матеріалу Неймовірна історія Іванка Дичковського з Шумська. Як хлопчик разом з батьками бореться за право жити повноцінно головній редакторці …зателефонував чоловік з Англії. Він шумчанин, але зараз працює за  кордоном, і просив дізнатися, чи отримали батьки його грошовий переказ. В селищі Межова нарешті спиляли аварійні тополі, про які йшлося в матеріалі Які проблеми хвилюють мешканців житлового масиву Сонячний і що вони пропонують владі? (ось пост про це у Facebook). А в Мені після публікації на сайті Сусіди.City впорядкували дорожнє покриття – По вулиці Толстого в Мені асфальтівки поки не буде. Але дорогу вирівняли.

   Насамкінець пропонуємо вашій увазі кілька уривків з відгуків про участь в наших  батлах, що були розміщені в редакційних блогах. Отже,

   Людмила Пархоменко, редакторка газети «Деснянська правда»: «Ми розповідали про плюси й мінуси свого міста, його життя-буття, „білі плями” й тренди, проблеми й досягнення, туристичні принади й багато чого іншого. Але — в сучасному форматі. Й, порушуючи потрібні громадам теми, робили це так, що нікому не було нудно – ні журналістам, ні читачам-містянам. Ми навчилися яскраво привертати  увагу людей до проблем та успіхів глобальних на рівні регіону. А також „дрібниць життя”, котрі часто ой як заважають… Працюючи в турборежимі, ми стали постійно присутніми „в темі” Чернігова і його мешканців! І самі не встигли отямитися, як нас захопив цей вир! Адже отримали заряд натхнення й бажання змінювати світ. І –  зворотній потік енергії!»

   Любов Рудя, редакторка газети «Сільські новини» та сайту ГорностаївкаСН.info: «Позмагатися у «Турбо-батлах» – це для нас був гарний шанс перевірити свої можливості, зробити своє медіа цікавим,популярним та сучасним. Але головне – ми вчилися писати по-новому, творити сайт таким, щоб він був відвідуваним. Включившись у конкурс, ми геть забули про спокій і ускладнили собі життя, але водночас це дало нам змогу розвиватися, аби стати цікавими для наших читачів та бути корисними для громади. Ми мали мету не просто отримати приз, а навчитися писати якісні матеріали та стати агентами змін у наших громадах…».

   Євген Хрипун, редактор газети “Межівський меридіан”: «Завдяки проекту  побачили багато тем, які дійсно цікаві людям. Розпочався, так би  мовити, двосторонній процес. Адже, коли маєш зворотній зв’язок з читачем, окреслюються певні орієнтири. А ще – приємно чути від наших передплатників, що газета останнім часом стає цікавішою, а матеріали більш різноманітними. Готуючи підсумковий матеріал, зійшлися на думці, що ніби завершили  навчання. Але навчання зовсім не нудне, а в цікавому форматі, яке стимулювало ентузіазм та натхнення  у змаганні з іншими редакціями. Ми ніби об’єднались з колегами, вийшовши за рамки своїх редакцій, громад, районів, областей. Відчуваємо себе  ширше і глибше звичного формату друкованого видання».

07.08.2020, 04:34
827 Переглядів