Рекомендації для захисту дітей  та підлітків у віртуальному світі

03.09.2020, 20:58
607 Переглядів

Спеціальні «Рекомендації щодо захисту дитини в онлайновому середовищі» підготувала така солідна організація, як  Міжнародний союз електрозв’язку ООН, що свідчить про те, якою серйозною є існуюча проблема.

За статисткою, що її зібрала сама ця організація, кожному третьому (!) користувачу інтернету сьогодні ще немає навіть 18 років. І для всіх них постійно існують неабиякі загрози як через сам контент, так і через контакти в онлайн середовищі. Свої рекомендації Міжнародний союз електрозв’язку ООН представив чотирма блоками, кожний з яких призначений для однієї з основних аудиторій: самих дітей, їхніх батьків і педагогів, для представників галузі  та державних органів. В свою чергу блок для дітей, приміром, розділений відповідно до вікових груп з адаптацією до них. Для дітей до 9 років, приміром, відповідні вказівки написані у вигляді збірки оповідань про те, як убезпечити себе у віртуальному середовищі. Для дітей від 9-ти до 11-ти створено вже підручник на цю тему. А для підлітків від 12-ти до 18-ти пропонується мікросайт та тематичні кампанії в соціальних мережах. Все це, як стверджують розробники-фахівці, допомагає дітям і підліткам «навчитися управляти онлайновими ризиками, одночасно розширюючи потенціал по здійсненню власних прав в онлайн середовищі та використанню можливостей, які відкриває для них інтернет».

   Що ж до вказівок для батьків та педагогів, то вони є практичним інструментом, який допоможе їм ефективно підтримувати взаємодію дітей з віртуальним світом, підвищує обізнаність сімей про його потенційні ризики і загрози, та сприяє формуванню здорового інформаційного середовища як вдома, так і в школі.

   З повним текстом «Рекомендацій щодо захисту дитини в онлайновому середовищі» можна ознайомитися за цим посиланням –  https://8a8e3fff-ace4-4a3a-a495-4ea51c5b4a3c.filesusr.com/ugd/9ad503_9f4ff3a5cd7444bb916ef7b4ddba1a3b.pdf .

03.09.2020, 08:58
607 Переглядів