Результати соцопитування підозрілі? Зайдіть на базу!

05.12.2019, 11:31
194 Переглядів

   Результати соціологічних опитувань – особливо підчас передвиборчих кампаній – і справді нерідко такі, що очам своїм ( і вухам) не віриш. Та й різних соціологічних служб розвелося останнім часом стільки, що розібратися в їх професійності й правдивості пересічному громадянину дуже складно. Тому у цій справі краще скористатися допомогою фахівців.

   В листопаді ми розповідали вам про появу дуже помічного у боротьбі з різною інформаційною нечистю «Фейкогриза», що його створили фахівці інтернетресурсу texty.org.ua. Так от, кілька років тому вони ж  створили цілу базу псевдосоціологів, яку час від часу оновлюють. «Псевдосоціологи придумують для себе гучні назви і «зі стелі» малюють потрібні рейтинги клієнтам. За останній час утворився цілий ринок таких сумнівних служб. Реальні опитування визнаних фірм тонуть у хвилях брехні. В Україні працює не більше десяти авторитетних служб, спроможних провести якісне та достовірне всеукраїнське опитування громадської думки. Коли правдиві результати політиків не влаштовують, вони через спеціальні псевдосоціологічні служби оприлюднюють вигідні для себе рейтинги. Це потрібно для того, щоб набрати додаткові голоси на виборах. Є принцип, згідно з яким виборець не хоче голосувати за того, хто має мало шансів пройти, тому потрібно створювати ілюзію. І тут на підхваті фальшиві соціологи. Їхню брехню масово тиражують ЗМІ, частково через непрофесійність, частково за гроші…» – так описують автори проекту ситуацію, яка спонукала їх до дій.

   Отже, кожний бажаючий може зайти на цю базу і ознайомитися з переліком так званих соціологічних служб, яким вірити не треба. Знаходиться вона за адресою – http://texty.org.ua/d/socio/ . Там же, до речі, можна дізнатися і про прихованих піарників, які видають себе за незалежних експертів, та про те, кому саме вони «служать». Є там і розділ «Кому вірити». На жаль, його перелік дійсно набагато коротший.

05.12.2019, 11:31
194 Переглядів