Російська пропаганда поширила фейк про те, що у Тернополі підірвали склад з боєприпасами

15.05.2023, 21:06
265 Переглядів

Російська армія на вихідних двічі атакувала Тернопільщину: ввечері 13 травня та зранку 14 травня.  Пропагандистські російські сайти та керівництво рф відразу повідомило, що ракети влучили у склад боєприпасів, наданих країнами НАТО, і знищили пункти дислокації ЗСУ в Тернополі.

ВЕРДИКТ: ФЕЙК/ПРОПАГАНДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

Після ракетного удару по Тернополю росіяни відразу кинулися малювати «фейкову» перемогу. «Російські військові знищили високоточною зброєю пункти дислокації ЗСУ у Тернополі. Вони також вдарили по сховищах із боєприпасами та західною технікою. Усі об’єкти вражені», «У Тернополі потужним ударом знищено склад боєприпасів ЗСУ та військової техніки, наданих країнами НАТО, облаштований на ремонтно-механічному заводі», – писали російські сайти. А ще про те, що  «тернопільський завод залізничного ремонтного машинобудування є важливим компонентом промисловості міста і нині відіграє важливу роль у ланцюжку постачання українських військових. Підприємство також відоме тим, що на його території зберігається велика кількість зброї та військових припасів, що робить її стратегічною метою атаки». І додають, що «цивільні об’єкти не постраждали». Як відомо, підприємства з такою назвою і такої спеціалізації у Тернополі взагалі немає.

Як повідомив голова Тернопільської ОВА Володимир Труш, інформація про те, що в Тернополі підірвали склад з боєприпасами, є фейком.  «Цю інформацію поширює ворог, щоб дестабілізувати ситуацію», — пояснив посадовець.  Під час брифінгу 15 травня він розповів, що всі ракети росіян потрапили в цивільні та комерційні об’єкти, а також на дачні ділянки. «Внаслідок ракетних ударів знищено майже 50 транспортних засобів, дачний кооператив у Великогаївській громаді, вже є 43 звернення підприємців і тернополян, які зафіксували нанесені збитки. Наразі на лінію 102 звернулися 165 людей, які повідомили про нанесені збитки і шкоду від російського удару», – сказав Труш.

Інформацію про наслідки ракетного удару опублікували власник складу, військова адміністрація та рятувальники.

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу.

15.05.2023, 09:06
265 Переглядів