Слухачі зробили для себе багато корисних відкриттів

07.12.2020, 22:32
664 Переглядів

Нещодавно наш сайт розповідав про два просвітницьких заходи з медіаграмотності для літніх людей, проведені Тернопільським прес-клубом за сприяння  міського територіального центру соціального обслуговування населення. Після закінчення кожного організатори цікавилися враженнями учасників, відтак думки кількох з них пропонуємо загальній увазі.

Любов Ковальчук:

   – Зустріч тривала півтори години, і було настільки цікаво, що ми навіть попросили журналістку, яка проводила з нами цей захід, продовжувати такі і надалі. Тому що сьогодні  було піднято дуже багато важливих питань, які неможливо висвітлити повністю за такий короткий час. Тому, я думаю, наступного разу ми будемо розглядати окремі аспекти ширше. Багато про що я дізналася  вперше, наприклад, про інтернетних тролів, тобто раніше я, звичайно, чула про них, але не знала, що це таке насправді. Цікаво було почути про те, як затягують  сайти, які неправдиві і  непотрібні.  Раніше я сама іноді заходила на такі через рекламу, яка заманює, приваблює, а потім звідти складно навіть вийти. Сьогодні  ж ми переконалися, що їх треба оминати, це буде найкраще.

 

Тарас Гудима:

 – З великим задоволенням і цікавістю слухав про те, кому належать телевізійні канали, і як це впливає на глядачів, як орієнтуватися у величезному потоці інформації, як впливають заголовки і чому не можна читати тільки їх. Зацікавився книгами Оксани Мороз, про яку раніше не чув, і котра 20 років варилася в тій маніпуляцій ній кухні, а тепер відкриває людям  її секрети, щоб рятувати їх від брехні і маніпуляцій. На жаль, ті півтори години пролетіли так швидко! Ще хотілося б побільше дізнатися про те, що відбувається у Фейсбуку і як захищатися від дезінформації там. До цього часу я черпав інформацію в основному з телебачення і газет, а після цієї розмови хочу добре освоїти  інтернет та Фейсбук, але вже вміючи оцінювати інформацію звідти критично й аналізувати її.

 Валентина Бобко:

   – Бесіда дуже цікава, інформація дуже потрібна. І не тільки таким людям, як ми, а й середнього віку, і молодим теж. Тому що всі повинні вміти розрізняти, яка інформація правдива, а якій не можна довіряти. Це дуже важливо! Бо якщо людина починає довіряти неправдивій інформації, то це погано не тільки  особисто для неї, а й в плані її впливу на оточуючих.  Найгірше, мабуть,якщо людина ще й активно поширює неправдиву інформацію, навіть не спробувавши її перевірити. А для літніх людей дуже важливо, наприклад, знати, як правильно орієнтуватися в новинах, які з них є об’єктивними і наскільки правильно відображають нашу реальність ті чи інші джерела інформації.

   Зацікавили пояснення щодо соціальних мереж. Ми дізналися,  як  саме там з’являється і поширюється неправдива інформація. Але щодо цього у нас ще є багато запитань, бо ми лише вчимося зараз цими мережами користуватися, і не все ще нам вдається і зрозуміло.

Ольга Петрівна:

   – Почули  багато цікавого і корисного. Звичайно, кожна людина передусім сама вирішує для себе, читати щось чи не читати, довіряти чи не довіряти. Але після сьогоднішньої розмови ще раз переконалася, наскільки важливо, щоб людина вміла аналізувати отриману інформацію і завжди  задумувалася, наскільки вона правдива. Наша лекторка дуже дохідливо все пояснила. І особисто я тепер вже буду більше уваги звертати на те, що і як висвітлюється, і намагатися дотримуватися тих порад, які сьогодні почула. Окремо дякую за такий теплий прийом у Тернопільському прес-клубі.

 Пані Галина:

– Потрапила на цей захід, можна сказати, випадково, але було дуже цікаво, пізнавально і разом з тим доступно, тому дуже задоволена, що потрапила. Думала, що буду дрімати на цій лекції, а залишалася бадьорою до кінця, і ще б слухала і слухала. Я дуже люблю читати і слухати новини та сидіти в Інтернеті, але до сьогодні багато чого не знала. Наприклад, що майже всі телеканали належать олігархам. Чула, звичайно, що 1+1 – це Коломойського, але думала, що серед решти є багато державних. А виявилося… Тому вирішила для себе, що тепер буду більше слухати Суспільне радіо і читати газети, а теленовини дивитися менше. Буду також намагатися фільтрувати отриману інформацію і вчитися мислити критично. Як то кажуть, застосовувати отримані знання на практиці, бо раніше вже й сама звертала увагу, що щось не те у нас з інформацією. Наприклад, під час карантину про корона вірус по одному телеканалу повідомляли одні дані, по іншому – інші, а по третьому – ще інші. «Ну як же так може бути?! – думала собі.  – Чи то диктор або журналіст помилилися…». А тепер зрозуміла, що це таким чином застосовуються маніпуляції. Паніку і страх навіюють спеціально, з певною метою.

     Нагадаємо, що заходи  з медіаграмотності для літніх людей проводилися в рамках виконання проекту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіареформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

 

07.12.2020, 10:32
664 Переглядів