Соцмережами шириться фотоманіпуляція щодо звільненого з полону військового

02.05.2023, 12:58
325 Переглядів

У місцевій групі соцмережі Фейсбук, а також у всеукраїнських спільнотах поширюють світлину українського військового до та після російського полону. Зазначається, що на фото колишній ресторатор Максим Колесніков. Наші фактчекери перевірили дану інформацію.

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА, МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

Згадані дописи містять дві світлини. На одній із них усміхнений чоловік на фоні фруктового дерева п’є каву, вона підписана, що це Максим Колесніков до полону. На іншій – чоловік у військовій формі з виснаженим обличчям та вражаючими емоціями дивиться на яблуко у своїх долонях.

Справді, на фотографії «до» – Максим Колесніков, якого звільнили з російського полону в лютому цього року.  У мережі є інтерв’ю після його звільнення і фото під час обміну полоненими, де він тримає в руці яблуко. Однак це зовсім інше фото, ніж у згаданому на початку дописі у Фейсбуці. На оригінальному фото лежить сніг, адже на вулиці ще зима.

Щодо фото із посту, де візуально схожий чоловік також тримає яблуко, то це фото було зроблене під час недавнього обміну полоненими, що відбувся 26 квітня. І у списку звільнених цього разу Колеснікова немає.

Отож, на фотографіях зображені два різних чоловіки, а автори публікації зманіпулювали на актуальній для українців темі повернення полонених захисників додому.

 

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу.

 

 

02.05.2023, 12:58
325 Переглядів