Стартував тиждень медійної та інформаційної грамотності

25.10.2021, 23:17
403 Переглядів

Вчора в Україні розпочався Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності, який триватиме до 31 жовтня.

   За ініціативою Організації Об`єднаних Націй з питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО) такі тижні проводять щоосені, починаючи з 2012-го року, задля привернення уваги до питань медійної освіти, її вдосконалення, а також вміння правильно споживати інформацією. Тема цьогорічного – «Медійна та інформаційна грамотність для суспільного блага». І у нас в його рамках запланована ціла низка різноманітних заходів. З основними із них знайомить сайт національного проекту з медіаграмотності «Фільтр» (https://filter.mkip.gov.ua/), що реалізується Міністерством культури та інформаційної політики України.

     Отже, за повідомленням згаданого сайту, VoxChek готує до публікації відео експлейнер на тему медіаграмотності, яке з’явиться на офіційній FB сторінці та на YouTube каналі цього проекту. Також команда планує запуск креативної адаптації відомих українських приказок, які будуть розміщені на офіційній FB сторінці та Телеграм-каналі “Антологія Брехні”.

   Gwara Media запланували на 29 жовтня онлайн воркшоп про фейки на тему “ДезІнфоПандемія: Нові віруси та протидія”. Деталі за посиланням.

   Stop Fake у співпраці із Суспільним мовником запустять серію випусків, які присвячені темі медіаграмотності та інструментам фактчекінгу. Програма складатиметься з низки блоків з порадами, як перевіряти інформацію.

   IREX та Українська бібліотечна асоціація запускають ініціативу з поширення інформаційних постерів на обласні бібліотеки, які передаватимуть їх найбільш активним бібліотекам з просування медіаосвіти. Це просвітницькі матеріали про те, як протидіяти маніпуляціям і виходити з інформаційної бульбашки та розрізняти факти і судження. IREX також запланував на 27 жовтня всеукраїнські батьківські збори з порядком денним, як сформувати безпечне середовище в інформаційному світі для дітей. Деталі за посиланням.

   Щодо запланованих локальних активностей, то про них можна дізнатися на інтерактивній мапі «Фільтра» за посиланням.

   Київський національний університет імені Тараса Шевченка проведе 27 жовтня онлайн вебінар “Як отримувати та грамотно використовувати дані у науковій та практичній діяльності”. Деталі за посиланням.

   Академія української преси пропонує використати впродовж тижня медійної та інформаційної грамотності спеціально розроблені навчальні матеріали для проведення уроків та заходів для вчителів і учнів “Абетка вакцинації чи освітнє щеплення від дезінформації від А до Я: методичний комплекс”. Отримати ці матеріали можна за посиланням. Також команда АУП запрошує освітян долучитися до онлайн вебінару “Абетка вакцинації чи освітнє щеплення від дезінформації: від А до Я”. Для реєстрації переходьте за наступним посиланням.

   Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця (кафедра управління соціальними комунікаціями)  організовує 29 жовтня  міжнародний круглий стіл “Сучасні тенденції в медіаосвіті та проблеми взаємодії журналістів, PR-спеціалістів з урядом та бізнес-структурами: фільтруй інфу”.

Фото з сайту https://www.aup.com.ua/

25.10.2021, 11:17
403 Переглядів