Створили агентство для боротьби з фейками перед виборами

18.01.2022, 09:53
979 Переглядів

 Швеція, готуючись до вересневих загальних виборів, приєдналася до Франції у створенні агентства для боротьби з дезінформацією. Про це повідомила “Європейська правда” з посиланням на інтернет-ресурс  AP.

Місія Шведського агентства психологічного захисту – “захищати наше відкрите та демократичне суспільство та вільні думки шляхом виявлення, аналізу та відповіді на невідповідні впливи та іншу інформацію, що вводить в оману, спрямовану проти Швеції чи її інтересів”. Агентство, яке запрацювало з 1 січня цього року, має відділи, які “виявляють, аналізують та реагують на вплив неправомірного інформаційного контенту та іншої оманливої ​​інформації”, а також “розробляють і зміцнюють загальну спроможність суспільства до психологічного захисту”.  Урядовий орган, який не назвав жодної країни, яку підозрює в участі в кампаніях дезінформації, заявив, що “надаватиме підтримку населенню, агенціям, муніципалітетам, ЗМІ, добровільним оборонним організаціям та громадянському суспільству загалом, а також працюватиме для посилення координації між цими акторами”.

    У 2018 році розвідувальна служба Швеції заявила, що іноземні держави не проводили жодної комплексної кампанії, щоб вплинути на шведські парламентські вибори. Однак служба додала, що “іноземна сила чинить вплив на Швецію в довгостроковій перспективі”.

18.01.2022, 09:53
979 Переглядів