Свої досягнення презентували студенти-журналісти

26.06.2022, 10:25
1210 Переглядів

Випускники бакалаврського рівня спеціальності «Журналістика» Тернопільського національного педагогічного університету презентували в межах державного іспиту свої портфоліо. Треба зазначити, що за чотири роки навчання вони практикували у місцевих газетах, на радіо, телебаченні та в інших ЗМІ. Крім того, більшість вже працевлаштовані або просувають власні медіа проєкти.

    Своїми досягненнями поділилася, зокрема, студентка Ольга Салабай. Дівчина каже, що навчання в ТНПУ дало потужну базу для самореалізації: «Ведучою на радіо я працюю вже з другого курсу. Під час захисту портфоліо показала, як змінився мій голос, його тембр та звучання, за майже три роки роботи. Насправді, це важка та повсякденна праця над собою. Окрім надання професійних знань, викладачі заохочували нас до самодисципліни, і це зараз допомагає працювати та вдосконалюватися». Інша студентка, Міла Орлик, сьогодні вже є досить відомою фотографинею у Тернополі й не тільки. На захисті портфоліо дівчина зізналася, що за 4 роки навчання зробила понад 50 тисяч професійних світлин. «Без фотографії, фотожурналістики вже не уявляю свого життя. Важливим для мене є те, що я постійно відчуваю підтримку від своєї кафедри та університету. Мені довіряють важливі події, запрошують фотографувати публічні заходи, а у соцмережах поширюють та коментують зроблені мною світлини», – розповіла Міла.

   Зазначимо, що студенти-журналісти мають можливість проходити практику у різних видах ЗМІ вже після першого курсу. Крім того, їх активно долучають до створення матеріалів для новинного сайту ТНПУ та ведення соцмереж кафедри. Так студентка-випускниця Софія Ковалко є адміністраторкою сторінок кафедри журналістики університету у Facebook та Telegram. Дівчина найбільше любить працювати з текстами та їх просуванням. «Окрім знань з журналістики я тепер можу сміливо дописувати в резюме «SMM-спеціаліст», -каже вона. – Також за роки навчання неодноразово була спікеркою та тренеркою на майстер-класах, маю вже чималий досвід публічних виступів. Вдячна викладачам, що підтримували всі мої ідеї та ініціативи».

   Майже всі платформи медіа вже встиг опанувати студент Роман Комінярський. Свою кар‘єру журналіста починав на радіо, потім був ведучим політичних програм та новин на місцевому телебаченні. Навіть має власний проєкт «Та й таке». «Поєднувати навчання та роботу непросто, – розповів Роман, – але у нас, благо, дуже лояльні викладачі. Як журналіст-практик можу ствердно сказати, що без теорії, без знань та вмінь, які дав університет, було б дуже складно себе реалізувати».

   Голова екзаменаційної комісії, професорка кафедри теорії і методики викладання української і світової літератури Ольга Куца відзначила студентів ЖУР-4 як сильну та вмотивовану групу. Кожен випускник презентував себе не лише як журналіст, а й як яскрава особистість зі своїми захопленнями, мріями та цілями. Також, підтримуючи ідею студентоцентризму, вони мали можливість висловити власні побажання та ідеї щодо вдосконалення навчальної програми кафедри журналістики.

Христина Вояк

На фото – під час презентації

Фото авторки та Міли Орлик

26.06.2022, 10:25
1210 Переглядів