Тамта Ґуґушвілі: «Знання історії – це один з головних інструментів перемоги!»

28.05.2020, 09:27
1243 Переглядів

Ця фраза головної редакторки грузинсько-українського сайту «UAGE-NEWS» та співзасновниці однойменної громадської організації  Тамти Ґуґушвілі стала  квінтесенцією зустрічі у Тернопільському прес-клубі, яка відбувалася у рамках ініціативи «Медіа про медійників».

Тамта представила колегам унікальний проєкт «Абхазія – це Грузія. Крим – це Україна», над яким вона почала працювати.

Поштовхом до реалізації задуму стала книга відомого письменника, творця абхазького письма Дмитрія Ґулії «Про мою книгу «Історія Абхазії», в якій він науково обґрунтовує, що Абхазія – це Грузія і абхазці – це грузини. Зараз журналістка працює над перекладом цього видання українською. У рамках проєкту планується відібрати працю, в якій буде арґументовано, що Крим – це невід’ємна частина України. Вона буде перекладена грузинською мовою.

«В України та Грузії є спільні виклики: один агресор, окуповані території, гібридна війна, яка велася, ведеться і буде вестися проти наших держав. Як цьому протистояти? Як боротися з пропагандою? Відповідь одна – знання історії – це один з головних інструментів перемоги у цій складній боротьбі. Праця Дмитрія Ґулії демонструє, якими методами здійснювала радянська влада фальсифікацію історії Грузії, породжувала сепаратизм і як створювала передумови конфлікту на  територіях, які вона ставила за мету анексувати чи окупувати. Ці методи Росії досі не змінилися, навпаки вони зараз проявляються у ще більш гострій формі. Стосується це як Грузії, так і України. У великому потоці інформації, який сьогодні є в інтернеті і телепросторі, дуже важко розрізнити правду і брехню. Тому кожна людина потребує компас, – зазначає Тамта. – Дуже важливо зібрати такий аргументований матеріал, щоб у Росії та її прихильників не виникало жодного запитання, щоб вона не змогла нічого заперечити у тому, що Абхазія – це Грузія, а Крим – це Україна».

Журналістка розповіла, що  ідею підтримали грузинські історики, та закликає українських дослідників приєднатися до проєкту.

Присутній на зустрічі історик Микола Лазарович наголосив: «Я пригадую 08.08.08, коли почалася війна в Грузії. Якраз працював над великим проектом, писав книгу «І було пекло на землі…» про Голодомор 1932-1933 років. Коли, дізнався, що Росія розпочала війну проти Грузії, одразу написав цілий абзац про цю подію, в якому зазначив, що раніше Росія займалася індивідуальним терором, а тепер – терором цілих народів, держав. Без сумніву, хотів би згадати і той факт, що, коли були проблеми в Грузії, а саме війна в Абхазії, там були і допомагали  хлопці з УНА-УНСО. Зближує нас і те, що сьогодні у боротьбі з російським агресором нам допомагають грузини, чимало з них загинули на сході України. Грузини є серед вбитих Героїв Небесної Сотні. Тому проект, який запропонувала Тамта, це не просто проєкт. Це щось глибше, бо проходить по болю грузинському та українському. І це неймовірно нас зближує».

Як розповіла Тамта, проект стартував символічно – у День незалежності Грузії, а перший його етап планує завершити до Дня незалежності України.

«Цей проєкт присвячую своїй бабусі, заслуженій журналістці Грузії Ламарі Ґіорґашвілі, яка в 90-их роках першою надрукувала працю Дмитрія Ґулії «Про мою книгу «Історія Абхазії» у своїй газеті «Вісник Грузії» і пізніше, у 2006-му, видала книгою. Проєкт також втілюється в знак подяки кожній людині, яка живе на окупованих територіях Грузії та України і підтримує територіальну цілісність наших держав; кожному воїну, хто стояв і стоїть на захисті України і Грузії», – зазначає Тамта Ґуґушвілі.

28.05.2020, 09:27
1243 Переглядів