«Тернопіль вечірній» повернувся і став зовсім іншим

29.06.2020, 15:59
695 Переглядів

 На початку минулого року, підсумовуючи реформу комунальних друкованих засобів масової інформації в області, у Тернопільському прес-клубі з сумом констатували, що колишня газета Тернопільської міськради «Тернопіль вечірній» виходити перестала…

    Цитуємо абзац з нашого тодішнього матеріалу: «Газета Тернопільської міської ради «Тернопіль вечірній» була, по суті, першою демократичною газетою області, за якою на початку 90-х до кіосків вишиковувались черги, а реальний тираж сягав поза 50 тисяч. За іронією долі,  на 27-му році  незалежності України вона першою в області завершила процес роздержавлення, після чого … перестала виходити.  Відтак 11 жовтня  минулого року ( 2018-го-ред.), за даними Головного територіального управління юстиції в Тернопільській області, її свідоцтво було визнано таким, що втратило чинність. Підстава сформульована у частині 2 статті 16 Закону «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні»: «Засновник (співзасновники) зберігає  право  розпочати  випуск  друкованого засобу масової інформації протягом одного року  з  дня одержання свідоцтва. В разі пропуску  цього  строку  без  поважних причин свідоцтво про державну реєстрацію втрачає чинність».

   Однак нещодавно тернополяни вже вкотре знайшли видання з такою назвою у своїх поштових скриньках. Факт повернення «Тернополя вечірнього» до читачів у новому форматі ми попросили прокоментувати нинішню головну редакторку газети Тетяну Чайковську (Колеснік). Ось що вона нам розповіла:

 –  «Тернопіль Вечірній» офіційно виходить друком вже майже рік, у травні 2019 року ми отримали на руки свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації. Як друковане медіа він пережив важкий (в першу чергу – фінансово) перехід з комунальної власності у приватну. Не секрет, що видання роками жило за кошти з бюджету міста, відповідно і політика газети була завжди  лояльною до міської влади. Зараз «Тернопіль Вечірній» не залежить від органу місцевого самоврядування, в даному випадку  – Тернопільської міської ради. Ми живемо за рахунок реклами, яку публікуємо в газеті, та, звісно, додаткового фінансування з боку офіційного власника газети – підприємця Олега Різника. Зараз «Тернопіль Вечірній» виходить раз на місяць і потрапляє у кожну поштову скриньку. Останній наш тираж у червні  – 80 тисяч примірників на 12 сторінках. Це, я переконана, найбільший тираж серед місцевих газет, а, можливо, і більший від всіх,  разом узятих, що поширюються в Тернополі. Ми свідомо йшли на це, щоб якнайбільше людей дізналися, що «ТВ» знову виходить, але газета стала іншою!

      Намагаємося привчити тернополян до нового формату газети, адже тепер в ній є конструктивна критика міськради, чого не було раніше. Головна тема номера – це зазвичай журналістські розслідування. Крім цього маємо уже сформовану рубрику «Минувшина», яку веде відомий тернопільський історик Володимир Окаринський. Також в кожному випуску є медична сторінка, на якій про актуальні медичні теми розповідає власниця місцевої проктологічної клініки, хірург Катерина Яцук. Це ті рубрики, які у нас є завжди. Розвиваємо також рубрики «Соціалка» та «Кримінал». В останньому номері тестували колонку з порадами від фахового юриста Василя Деревенчука.

   Для мене, як для редактора, головне те, що ми пишемо правду, на політику видання ніхто не впливає, і ми несемо людям справді корисну інформацію. Сказати, що нам легко, не можу. Колектив – дуже маленький, та ми навчилися бути взаємозамінними та гнучкими в плані виконання завдань. Як відомо, дорогу осилює лише той, хто йде! Тож сподіваюся, що попереду у нас ще багато випусків.

На фото – головна редакторка «Тернополя вечірнього» Тетяна Чайковська із своєю газетою

29.06.2020, 03:59
695 Переглядів