Тернопільщина готова зустрічати туристів в умовах карантину

01.06.2020, 09:39
1723 Переглядів

 Сезон відпусток – не за горами. І туристична галузь Тернопільщини готується до нього з ентузіазмом. Попри пандемію коронавірусу і карантинні обмеження, в області готові зустрічати туристів. Яким буде відпочинковий сезон у 2020 році, фахівці розповіли під час пресконференції у Тернопільському прес-клубі.

   Начальниця відділу обслуговування туристів та масово-освітньої роботи Національного заповідника «Замки Тернопілля» Ольга Станкевич поінформувала, як карантин позначився на роботі туристичної галузі та яким чином планують працювати далі. «Майже два місяці Національний заповідник не працював, ми втратили дуже багато туристів, – розповіла, зокрема, вона. – Саме у травні зазвичай буває великий наплив людей – це й іноземні відвідувачі, і учнівські та студентські групи. Вже з 12 травня ми відновили роботу. Поки що приймаємо до восьми відвідувачів одночасно. За два тижні роботи, наприклад, у Збаразькому замку провели вже 12 екскурсій.  Так, це мало, але, я думаю, що це лише початок. Наразі чекаємо послаблення карантину, готуємо нові експозиції і виставки. Зокрема, наступного тижня будемо відкривати виставку на козацьку тематику заслуженого художника України Євгена Удіна».

   Щоб не втрачати туристів і заохотити їх відвідати Тернопільщину після карантину, в Національному заповіднику зробили ставку на онлайн-роботу. «Потенційних туристів під час карантину ми залучали, сидячи вдома. І це спрацювало, бо нам вдалося значно збільшити аудиторію на сторінках у соцмережах, розширити рубрики на сайті, де, зокрема, кожен міг побачити експонати заповідника. У травні ми також провели в онлайн режимі День міста Збаража з різноманітними інтерактивами і конкурсами.  А на нашому YouTube-каналі організували відео-мандрівки об’єктами заповідника і відео-екскурсію експозиційними залами Збаразького замку. Переглянути їх можна і зараз», – повідомила Ольга Поліщук, начальниця науково-дослідницького відділу Національного заповідника «Замки Тернопілля».

   Про те, як працювали під час карантину співробітники очолюваного ним підприємства, розповів директор  КП «Теребовлянський туристично-інформаційний центр» Степан Зелінський: «Хочу сказати, що час ми не втратили,  карантин навіть пішов нам на користь. У цей період ми організували багато онлайн-екскурсій у соцмережах, провели ремонт в приміщенні ТІЦу, розробили веломаршрути, завершуємо роботи у Музеї-майстерні. Тішить, що вже почали приїжджати невеличкі індивідуальні групи. Зараз ми готові запропонувати вело- і піші екскурсії не тільки Теребовлею, але й всією громадою, яка включає ще 25 мальовничих сіл. Також готуємося до Дня міста, яке проведемо онлайн. Маємо цікаві ідеї, які поки  тримаємо у таємниці, скажу лише, що все буде пронизано атмосферою старого міста. А загалом Теребовля завжди готова зустрічати туристів, і нам є що показати».

   Чекають на туристів і в Заліщиках. Там вже проводять сплави  Дністровським каньйоном. «Весна 2020 року запам’ятається нам як весна, яку ми спостерігали через вікно, але життя і туризм після карантину – існують! – сказав Віктор Кучер, керівник заліщицької туристичної агенції, засновник проекту «Кучеряві сплави». – Ми хочемо працювати й показати туристам всю красу нашого краю. Тож подбали, щоб їхній відпочинок проходив безпечно і з хорошим сервісом і в умовах пандемії, тому боятися подорожей  Дністровським каньйоном не варто. Наразі ми організовуємо тури до 8 осіб. Пропонуємо прокат спорядження, а також сплави на каяках, катамаранах, байдарках; одно-, дво-, триденні тури, у які включаємо також екскурсії печерами та до  інших пам’яток. Я переконаний, що «природотерапія» –  це саме те, що потрібно людям після такого тривалого карантину».

   Над тим, щоб літній відпочинок в області відбувся на гідному рівні, зараз працюють  і представники бізнесу та влади. Кажуть, що спільними зусиллями все вдасться. «Ми всі розуміємо, що пандемія внесла корективи у звичні розклади туристичних сезонів всіх країн світу, –  зазначив начальник управління туризму Тернопільської обласної державної адміністрації Ростислав Яцків. –  Але радує те, що на Тернопільщині туризм поступово відроджується, зокрема, активно почали працювати музеї, замки, готельні комплекси, готові до роботи туристичні агентства. Працюємо над тим, щоб максимально спростити вихід з карантину для всіх, хто причетний до туристичного бізнесу. Для цього спілкуємося із нашим керівництвом у Києві, консультуємося з експертами, дослухаємося до їхніх рекомендацій. Тішить, що з 10 червня вже розпочнуть роботу різноманітні бази відпочинку, що має збільшити потік туристів. Впевнений, що нам вдасться все зробити, адже на Тернопільщині знаходиться величезна кількість пам’яток, в тому числі природних, де є можливість  вільно пересуватися і дотримуватись всіх вимог карантину. Є також домовленість із представниками бізнесу, що вони не будуть піднімати вартість відпочинку. Це також допоможе зацікавити  людей, і туристи до нас  обов’язково повернуться!».

 

 

01.06.2020, 09:39
1723 Переглядів