Тернопільщина – справжній скарб для кінематографістів

10.03.2020, 10:32
641 Переглядів

20 серпня цього року має вийти у прокат художній фільм «Червоний. Без лінії фронту» – вже друга стрічка за мотивами відомого роману Андрія Кокотюхи, зйомки якої проходили на Тернопільщині.

«Сьогодні ми вперше оприлюднюємо цю дату!» – сказав на пресконференції у Тернопільському прес-клубі генеральний продюсер фільму Володимир Філіпов, повідомивши, що знімальний процес уже завершено, відтак розпочинається монтаж. Він висловив велику вдячність всім представникам нашої області, і передусім Тернопільській кінокомісії, за участь і допомогу, зазначивши, що «кіно – річ дуже складна, тож важлива кожна дрібниця». Відтак пізніше, відповідаючи на запитання журналістів, Володимир Філіпов підкреслив, що головна місія українського кіно – бути ідентифікатором, творити ідентичність української нації, тож такі проєкти є надзвичайно важливими. « Те, що попереднього  “Червоного” лише в Youtube подивились понад 3,7 мільйона людей, і ще 5 мільйонів переглядів було на телебаченні, свідчать про те, що люди хочуть дивитися таке кіно. І такий успіх – це питання не касових зборів, а суспільної ефективності».

  – Це перший для Тернопільщини проєкт такого масштабу за роки незалежності України, – поінформував, у свою чергу, голова Тернопільської кінокомісії Леонід Бицюра. – А для нашої кінокомісії це перший досвід у вирішенні організаційних та фінансових питань такого кіновиробництва. Зйомки тривали два роки, за цей час  чимало жителів області ( зокрема, Бережан та Кременця –ред.)мали змогу і знятися в масовках стрічки, і долучитися до організаційного процесу. Також він повідомив, що цього року на екрани вийде три повнометражних фільми, у створенні яких Тернопільська кінокомісія виступила партнером. «Червоний. Без лінії фронту» буде одним з них. Відтак зазначив, що кінематографія є для Тернопільщини дуже перспективною галуззю, яка розвивається в нас вже на професійному рівні.

 Режисер-постановник фільму Тарас Ткаченко  зупинився на деталях та особливостях нової кінострічки. «Думаю, для більшості фільм буде несподіваним. Глядачі побачать польський контекст подій того часу. А також переконаються, що «упівці» були не якимись хуторянами, які лише по лісах бігали, а інтелігенцією, людьми міського штибу. Для мене це було важливим», – сказав, зокрема, він. Також Тарас Ткаченко із захопленням відзначив одну важливу для кінематографу особливість нашої області: « У нас вийшла хороша історія  ще й завдяки тому, що на Тернопільщині добре збереглися стара забудова. Щоб зняти довоєнну Польщу, треба було знімати тут, бо таке не збереглося вже ні у Львові, наприклад, ні навіть у самій Польщі. Це – справжній скарб! І завдяки цьому, думаю, сюди до вас потягнеться ще багато кінематографістів».

   Цікавою була для журналістів і розповідь присутнього на пресконференції відомого тернопільського фотомайстра (до речі, з чималим досвідом роботи для ЗМІ-ред.) Михайла Урбанського, який зіграв у фільмі «Червоний.Без лінії фронту» свою дебютну роль польського комісара. «Я люблю кіно з дитинства, і я дуже вдячний, що мені дали можливість спробувати себе, – розповів, зокрема, він. – Хоч це вийшло швидше випадково, адже на зйомки я приїхав спочатку виключно як фотограф. Свою роль я присвячую своєму дідові, якого теж звали Михайло Урбанський і який теж був фотографом. Він жив якраз у місті Кременці, де знімалися епізоди фільму, і саме в ті часи, тож, можливо, навіть був свідком подій, відображених в стрічці».

 

10.03.2020, 10:32
641 Переглядів