Тернопільська художниця створює «німу» книгу 

14.06.2020, 09:15
824 Переглядів

Знайомтеся – Оксана Дученчук, тернопільська художниця, ілюстраторка навчальних підручників і художних творів. Народилась в сім’ї інженерів, але ще в дитячому садку проявляла свої творчі здібності, сперечаючись з вихователями з приводу того, як  правильно малювати травичку.

   Про це, каже пані Оксана, любила розповідати бабуся, відводячи її у художню школу. Далі талановита дівчина здобувала професійні навики на курсах по дизайну інтер’єрів, а зараз продовжує навчання у сфері ілюстрування. “Ілюстрація – це ціла наука, це конкретний позив конкретному читачеві, – каже Оксана, – і це варто знати”.

   Художниця малює олівцями, аквареллю, олійними фарбами, а також робить малюнки за допомогою планшету. Працює у різних стилях, та найбільш тяжіє до так званого «наївного» стилю. Одним із найцікавіших своїх досвідів Оксана Дученчук називає роботу над проектом “Це зробила вона” та його продовженням під назвою “Це теж зробила вона”. Ці книги об’єднують в собі історії життя та творчості п’ятдесяти видатних українок. Кожна історія описана окремим автором та проілюстрована окремим художником. Вибір Оксани припав на близьку їй по духу тернополянку Олену Кульчицьку, яка свої альбоми вишивок доілюстровувала аквареллю. Велике задоволення, розповідає художниця, подарувала їй робота  над книгою “Диво у ліцейному провулку” Дзвінки Торохтушко ( творчий псевдонім письменниці Любові Нижник, у шлюбі Бурак-ред.) Вона не лише майстерно проілюструвала казки письменниці, а й посприяла створенню нових персонажів. “Хороша авторська робота, прекрасна лірика. Я б залюбки попрацювала з нею ще”, – ділиться Оксана Дученчук своїми враженнями від співпраці з Дзвінкою Торохтушко.

Зараз вона працює над своїм новим проектом – так званою “німою” книгою. Історія у ній передаватиметься виключно зображеннями, без слів. Цей стиль найбільш живописний і тому такий близький художниці.

   Роботу ілюстратора Оксана поєднує із створенням власних картин. Так разом з об’єднанням “Художники без майстерень” вона бере участь в освітніх проектах та різноманітних виставках. Її картини були відібрані для турніру між митцями України та Польщі, який проходитиме цього року онлайн, а наступного – вже у звичайному режимі. В майбутньому ж Оксана Дученчук хоче подорожувати і поєднувати це з творчою діяльністю, але якихось глобальних цілей наразі не ставить. Вона переконана: “Варто цінувати кожен день, який проходить тут, зараз і сьогодні”.

Ольга Білас

 На фото – Оксана Дученчук та її роботи

 Фото з особистого архіву художниці

14.06.2020, 09:15
824 Переглядів