Тернопільські обласна та міська ТВК провели свої перші засідання

13.08.2020, 16:37
674 Переглядів

12 серпня представники ОПОРИ побували на перших засіданнях Тернопільських обласної та міської територіальних виборчих комісій. Про кількість присутніх, перші рішення та проблеми, з якими на початку своєї роботи зустрілися члени ТВК –  інформує ОПОРА. Тернопільська обласна територіальна виборча комісія була утворена у складі 18 членів. На першому засіданні комісії присутніх було 11 осіб. Вони усі склали присягу. Голова комісії Галина Щигельська розповіла представнику ОПОРИ, що не весь склад ТВК вдалося повідомити про засідання. Зі слів Галини, деякі номери телефонів належали не відповідним особам, а також були випадки, що на дзвінки не відповідали.

«Сподіваємося, що на наступних засіданнях буде більше членів комісії» – сказала вона.

https://www.youtube.com/watch?v=G7iArQHyIfk

Також представник ОПОРИ розпитав голову комісії про те, чи має ТВК в своєму розпорядженні обладнання, яке потрібне для роботи. На що Галина Щигельська відповіла:

«На даний момент ми ще не забезпеченні необхідною технікою. В нас необхідні канцтовари – це ті, що залишилися ще від попередньої комісії, тобто папір і ручки. І вже з власними засобами для того, щоб друкувати протокол комісії і прийнятті рішення. Однак, враховуючи те, що ми лише розпочинаємо свою роботу, другий день з часу створення комісії, я сподіваюся, що в наступні дні ми отримаємо необхідну техніку. Завтра ми розпочнемо займатися цим питанням. Так само ми будемо обговорювати можливість кращого приміщення для засідань, з більшим метражем, де ми могли б дотримуватися відповідної дистанції в період карантину».

https://www.youtube.com/watch?v=vXzJyxHqcAg

Поза тим представниця ОПОРИ була присутня на першому засіданні Тернопільської міської територіальної виборчої комісії. На ньому із 18 членів були присутні 13, які після ознайомлення із своїми правами та обов’язками, склали присягу.

На засіданні вирішили питання щодо залучення до роботи ТВК фахових спеціалістів, способу оприлюднення документів комісії та ін. Крім того, обговорювалося питання щодо ремонту та покращення матеріального забезпечення приміщень, де знаходиться Тернопільська міська ТВК.

Голова комісії Тетяна Семусь зачитала звернення до органу місцевого самоврядування щодо забезпечення належних умов роботи комісії. У документі зазначено, що приміщення Тернопільської міської ТВК перебувають у незадовільному стані та потребує ремонту, вони не пристосовані для виконання функцій комісій територіального чи окружного рівнів. У них відсутня система кондиціонування повітря, не належне освітлення, не обладнано у достатній кількості розеток та ін. Меблі у цих приміщеннях є аварійними та функціонально не відповідають для тієї роботи та задач, які покладені на територіальну виборчу комісію. Місця для осіб, які мають право знаходитись в приміщення ТВК не відповідають передбаченим Виборчим кодексом кількісному стану. У зверненні, керуючись вимогами статті 211 Виборчого кодексу України, комісія просить забезпечити належні умови роботи Тернопільської територіально міської виборчої комісії, а також облаштувати відповідні приміщення відповідно до вимог додатку 2 постанови №164 ЦВК. Після короткого обговорення члени ТВК підтримали таке звернення.

https://www.youtube.com/watch?v=nwavf8Z5_tQ

У коментарі для ОПОРИ голова комісії Тетяна Семусь пояснила: «Я знаю, що таке робота в комісії протягом багатьох кампаній і кожен раз, я як присутня при роботі цих комісій, в тому числі як їх член, потерпала від абсолютно відсутніх умов. Починаючи від того, що там постійно задушно і вікна не відкриєш, бо всі простудяться і провітрити неможливо. Якщо мені зараз вдасться спільними зусиллями, а ми вже проголосували, добитися того, щоб були покращені умови, то вони будуть покращені для роботи всіх подальших каденцій комісій всіх видів виборів. Я вважаю, що це хороший хід».

У частинах 3, 4 і 5 статті 36 Виборчого кодексу України йдеться, що перше засідання виборчої комісії скликається не пізніш як на другий день після дня її утворення. Засідання скликається з обов’язковим повідомленням усіх членів комісії про час, місце проведення засідання та його порядок денний, і є повноважним за умови присутності на ньому більше половини складу.

У частині 1 статті 211 Виборчого кодексу України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи в межах своїх повноважень зобов’язані сприяти виборчим комісіям у реалізації їхніх повноважень, зокрема: надавати необхідні приміщення для виборчих комісій, забезпечувати охорону цих приміщень та виборчої документації, надавати згідно з установленими ЦВК нормами та переліком транспортні засоби і засоби зв’язку (з оплатою послуг щодо їх підключення), обладнання, інвентар, оргтехніку, що підлягають поверненню після припинення повноважень виборчих комісій.

За коментарями звертайтеся:

Ольга Галушка, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Тернопільській області

тел.: 093 238 08 12

e-mail: ternopil@opora.org.ua

13.08.2020, 04:37
674 Переглядів