Тернопільській прокуратурі «приписали» нові випадки COVID-19

16.07.2020, 12:36
637 Переглядів

Нещодавно місцевий сайт опублікував матеріал про начебто спалах коронавірусу в прокуратурі Тернополя. Очевидно, що дана публікація не на жарт могла налякати жителів міста і області, адже у особистих справах установу щодня відвідує багато людей. Проте чи є дана інформація правдивою? Це перевіряли фактчекери.

 ВЕРДИКТ: ФЕЙК

АРГУМЕНТАЦІЯ:

   13 липня на сайті 0352. ua з’явилася публікація із кричущим заголовком: «У міській прокуратурі Тернополя – спалах коронавірусу». Станом на сьогодні матеріал на сайті вже відсутній, проте новина збереглася у архівах Google-пошуковика, а також  на сайті strichka.com,  де публікуються новини з різних регіонів країни (щось на кшалт ukr.net).

   Насправді ж ніякого спалаху коронавірусу станом на 13 липня у прокуратурі міста не зафіксовано, як і хворих на Covid-19. Про це у соцмережах написала речниця відомства Леся Гурецька (на сторінці у Фейсбук її нік Леся Долішна).  Виявляється, сайт 0352.ua у публікації від 13 липня розмістив коментар, ідентичний коментарю від 22 квітня, коли у прокуратурі Тернополя дійсно було виявлено чотири випадки зараження коронавірусом. Про це тоді розповідали тернопільські ЗМІ. Отже, сайт розмістив фейкову інформацію, якою дезінформував населення та проманіпулював  на топовій сьогодні темі .

   Матеріал підготовано у співпраці  з Тернопільським прес-клубом, за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

 

 

16.07.2020, 12:36
637 Переглядів