Тернопільський благодійний фонд допомагає не тільки людям, а й тваринам

10.08.2022, 18:22
1052 Переглядів

БФ «Shelter Ternopil» продовжує надавати гуманітарну допомогу регіонам України – Миколаївщині, Херсонщині, Харківщині , Київщині. Одяг, продукти тривалого зберігання, медикаменти та інше відправляють туди, де це необхідно. Водночас тут не припиняють допомагати переселенцям.

    «Для нас вже звичною стала практика, що для ВПО у Тернополі ми видаємо переважно засоби індивідуальної гігієни для дорослих і дітей та дитяче харчування, візочки, – розповідає засновниця фонду Мар’яна Юлик. – Одяг же та продукти тривалого зберігання намагаємось відправляти туди, де ситуація скрутніша – східні і південні регіони та райони Київщини, які найбільше постраждали. Адже тут, в Тернополі, люди все ж  мають більше можливості отримати допомогу чи придбати щось власними силами. А там ситуація значно гірша».

   До прикладу, у «Shelter Ternopil» звернулися волонтери з організації «Харкiвськi Чарiвники» при пiдтримцi Романа Бондаренка. Серед іншого туди передали медикаменти, крупи, консерви, солодощі та хлібні вироби. Роман Бондаренко до вторгнення РФ працював директором станції техобслуговування,  а вже у перші дні війни почав допомагати іншим. «Спочатку ми вивозили людей, – каже він. – До Дніпра, до Полтави, до Львова, до Тернополя. Ми довозили, наприклад, до Дніпра чи до Полтави, а там друзі приїжджали на своїх бусах, передавали нам гуманітарну допомогу, а людей забирали в безпечніші регіони. Останнім часом ми зосередили свою діяльність, власне, на доставці необхідного тим, хто цього потребує, в Харкові та області». На жаль, у цієї організації виникли проблеми з транспортом. Один із бусів, який віз гумдопомогу з Тернополя, зламався вдруге. Тож, волонтери знову збирають кошти. «Зараз в нас найактуальніші потреби – це кошти і пальне. З усім іншим трохи краще. Тенденції змінюються відповідно до обставин та ситуації загалом. Бо якщо раніше в нас на Харківщині ситуація вже стала спокійніша, і люди почали повертатися додому, то останнім часом знову маємо постійні обстріли та жертви», – додає Роман Бондаренко.

   Днями гуманітарну допомогу з «Shelter Ternopil» отримали також волонтери з Пісківської селищної громади на Київщині. Вікторія Ничипоренко, представниця БФ «Добродіяти», розповідає, що гуманітарна допомога, яку передали на їхній запит з Тернополя, актуальна в населених пунктах громади, адже вони були фактично в центрі бойових дій, а тепер приймають і переселенців з інших регіонів. «Нам передали багато жіночого, чоловічого та дитячого одягу. Зокрема, і нові речі. До прикладу, нові спортивні костюми ми передали військовим. Також віддали їм тальк, який зараз дуже актуальний. Медичну форму та милиці віддали в лікувальні заклади. Багато пледів, ковдр і спальних мішків, що їх отримали з Тернополя, також і передаємо тим, хто цього потребує», – каже Вікторія.

   Дякує у своєму дописі тернопільському «Шелтеру» і волонтер з Херсонщини  Андрій Селецький. Чоловік розповів, що надіслали допомогу з Тернополя поштою, це було близько 1300 кілограмів вантажу, майже тонна – корм для котів і собак. Послуги пошти оплатила благодійниця. Така гуманітарна допомога від друзів з Тернополя дуже актуальна, каже волонтер: «Хочу ще раз подякувати Shelter Ternopil за гуманітарну допомогу і людям, і тваринам. Бо це питання стоїть дуже гостро у нашому секторі, адже в Нововоронцовці і довколишніх населених пунктах справді є величезна потреба в харчуванні для чотирилапих, багато з яких залишилися покинутими напризволяще». Засновниця «Shelter Ternopil» Мар’яна Юлик підтвердила, що запитів на корм зараз дуже багато. Тож сформований список волонтерів та притулків, які опікуються тваринами в різних регіонах. Нещодавно благодійники зі Швеції –  благодійна організація «UkrainaHjälpen» – знову передали дуже багато харчів для котів та собак.

   Нагадаємо, що допомогу переселенцям видають в приміщенні гуманітарного штабу «Shelter Ternopil» ( вул. Будного, 12-Б) в будні, з 11:00 до 16:00. Продовжує діяти при фонді і безкоштовний тимчасовий прихисток для ВПО. Зараз вже люди проживають лише в переобладнаних офісних приміщеннях в центрі міста, бо раніше благодійна організація надавала прихисток за двома адресами. «На Шептицького люди мешкали в нас у приміщенні СК «Workout Hall», а на Коперника, в офісних приміщеннях, жили переселенці зі своїми домашніми улюбленцями. Зараз спорткомплекс вже працює за призначенням, а ми можемо надати тимчасове житло для 30-ти осіб одночасно в іншому приміщенні. Завдяки допомозі благодійників встановили там душову кабіну і оновили каналізаційну систему. Також облаштували невеличку, але дуже комфортну кухню/їдальню. Зараз там мешкають і переселенці зі своїми домашніми улюбленцями» – розповіла Мар’яна Юлик.

   Якщо ви вимушено переселилися до Тернополя та потребуєте допомоги, або шукаєте тимчасове житло, можете телефонувати в «Shelter Ternopil» за номером  0937047178.

Наталія Кушнірчук                                                         

Фото надані волонтерами

10.08.2022, 06:22
1052 Переглядів