Тернополяни могли побачити «дорогоцінності з внутрішнього світу»

18.07.2021, 12:37
428 Переглядів

  Три тижні у Тернополі, в Українському домі «Перемога», проходила виставка репродукцій картин індійського художника і філософа Шрі Чинмоя ( 1931-2007рр.) під назвою «Водограй-Мистецтво».

   Картини вражали своєю простотою, але в цьому і полягала їх особливість. Як розповіла кураторка виставки Тетяна Росієнко, художник сам назвав свій стиль «Джарна-Кала», що в перекладі означає «Водограй-Мистецтво». «Ви можете трактувати мої картини, як самі хочете, але коли я малюю, я не вкладаю у них розум, саме тому особливість картин  – у дорогоцінностях з внутрішнього світу, які мають свій розум», – говорив він. На виставці можна було переглянути відео про те, як створювалися картини, а також придбати книжки Шрі Чинмоя. В рамках виставки також проходили концерти та семінари відповідної тематики.

   За словами організаторів, виставки творчості Шрі Чинмоя проводяться час від часу з метою розповсюдження стану спокою – як зовнішнього, тобто миру на Землі, так і внутрішнього. Цьогорічна приурочена миру в Україні та вшануванню 90-річчя з дня народження художника. До слова, в Києві та частині обласних центрів України діють Центри Шрі Чинмоя.

   Довідково (за даними Вікіпедії)

   Шрі Чинмой – індійський релігійний діяч, філософ, художник, поет й драматург. Його популярність була також пов’язана з оригінальним способом життя — поєднання медитативних практик і релігійних ритуалів із спортом та музикою, як доповнення до самореалізації. Малювати почав у 1974 році. Його абстрактні картини являють собою суміш акрилу і малюнку пером. Сюжети пов’язані із птахами, мають вільні форми. Вони представлені в Луврі, бюро ЮНЕСКО в Парижі, Музеї Вікторії та Альберта в Лондоні, Музеї сучасного мистецтва в Санкт-Петербурзі, міжнародному аеропорту Джона Ф.Кеннеді в Нью-Йорку і центральних установах Організації Об’єднаних Націй.

 Антоніна Ричкун

Фото авторки та з сайту https://songs-of-the-soul.com

18.07.2021, 12:37
428 Переглядів