То чи заборонили гральний бізнес на Тернопільщині?

15.08.2020, 14:18
605 Переглядів

    Тернопільські депутати заборонили гральний бізнес в області! Матеріали із подібними заголовками заполонили інформаційний простір і відразу ж викликали чималий резонанс. Адже ще 11 серпня президент України Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає легалізацію грального бізнесу в Україні. А на Тернопільщині, виходить, приймають свої закони. Проте насправді деякі ЗМІ поспішили і неправильно розтлумачили  інформацію. З цим розбиралися наші фактчекери.

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

   Все почалося з посту в соціальній мережі Фейсбук  першого заступника голови Тернопільської облради Василя Деревляного. У ньому він написав, що рішення про заборону грального бізнесу на Тернопільщині підтримали на сесії, яка відбулася 11 серпня. Свій пост Василь Деревляний підкріпив відповідними документами, які також активно поширювали сайти.

   У рішенні облради, зокрема, нібито йдеться про те, що прийнято рішення:

   – заборонити створення та функціонування гральних закладів;

   – рекомендувати облрадам України та органам місцевого самоврядування області розглянути та підтримати це рішення;

   – рекомендувати Президенту, Верховній Раді та уряду заборонити гральний бізнес на території України.

  ««За» проголосували 34 депутати – рішення прийнято!» – написав заступник голови облради. Проте, як виявилося,  депутати проголосували не за прийняття проєкту, а лише про внесення цього питання на розгляд сесії. І через словесну казуїстику у пості заступника голови облради склалося враження, наче рішення прийнято. Хоча насправді це не так. Окрім того, якщо звернути увагу на документи, які додав до публікації у Фейсбук Василь Деревляний, то там видно написи ручкою «проєкт» і те, що підпису голови облради Віктора Овчарука немає.

   Висновок: деякі онлайн-видання , не перевіривши та не уточнивши інформацію, видали одне рішення за інше. Таким чином мала місце маніпуляція «хайповими» заголовками на тлі підписання Президентом закону про легалізацію грального бізнесу в Україні та неоднозначного ставлення до цього серед українців. Так, приміром, за даними соціологічної групи «Рейтинг»,  60% українців не підтримують легалізацію грального бізнесу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Матеріал підготовано у співпраці  з Тернопільським прес-клубом, за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

15.08.2020, 02:18
605 Переглядів