Томашпільський Джавелін – це така милота!  

18.08.2022, 14:07
911 Переглядів

 Кого тільки не називають на честь потужної зброї, яка допомагає українцям захищатися. Ось і в Томашполі на Вінничині зявилося дуже миле створіння з таким імям.

В середині червня в лісі, що належить територіальній громаді смт. Томашпіль Вінницької області було знайдено поранене дике козеня. Знайшов його під час одного з обходів старший майстер лісу Андрій Коперсак. Зазвичай знайдених малюків диких тварин не чіпають, так як у них ще не функціонують потові залози, і хижаки їх просто не помічають, на відміну від матерів. В цьому ж випадку в козеняти була поранена ніжка, тож запах крові міг привернути увагу хижих звірів, що закінчилось би для малюка смертельно. Тому лісник вирішив віднести знайдене козеня до свого батька, мисливствознавця Олександра Андрійовича. Разом з дружиною-медиком вони вилікували козеня і тимчасово оселили в сараї неподалік багатоквартирного будинку, де проживають. Годували кожні три години манкою на козячому чи коров’ячому молоці, тож воно почало швидко набрати вагу. Коли тваринка в кількаденному віці потрапила в людські руки, то важила всього два кілограми, а до середини липня важила вже майже шість.

Назвати козеня вирішили Джавеліном, скорочено ж його лагідно кличуть Джева, або Кеня. На запитання «Чому «Кеня»?» Олександр Андрійович напівжартома відповів, що в будь-якій сім’ї в кожного її члена є ласкаве прізвисько, от і в козеняти таке з’явилося. Втім, з улюбленцем рано чи пізно доведеться прощатися. Щойно він достатньо підросте, Джавеліна планують віддати у вольєр для напіввільного утримання диких тварин, що у сусідньому Журавлівському лісництві. Таке рішення зумовлене тим, що за час перебування на лікуванні козеня дуже звикло до людей та інших тварин, яких зустрічало, тож не боїться їх. А через це молода тварина може стати легкою здобиччю для браконьєрів та хижаків. Тож хай не станеться з врятованим Джевою нічого лихого ніколи!

Богдана Антонишина

 На фото – маленький Джавелін та  його господар

 

18.08.2022, 02:07
911 Переглядів