«Турбо-батли», або як шумські журналісти вдосконалюють свої медіа і свою громаду

30.06.2020, 20:34
882 Переглядів

Вже п’ятий рік Тернопільський прес-клуб реалізовує проекти із сприяння медіа реформам. Впродовж 2016-2018-го –  трирічний термін, що був відведений Законом «Про реформування комунальних та державних ЗМІ в Україні» – ми провели велику роботу з допомоги районкам Тернопільщини та інших областей у тому непростому процесі. Відтак надалі продовжуємо діяльність, спрямовану на те, щоб допомогти колишнім комунальним редакціям стати успішними. І це  – не тільки тренінги. Минулого року, приміром, спільно з відомою Агенцією розвитку локальних медіа «АБО», започаткували своєрідні міжредакційні змагання, які дають змогу всім учасникам стати більш ефективними і значущими для своїх громад, а переможці ще й отримають цінні нагороди у вигляді такої потрібної редакціям сучасної техніки. Про те ж, як усе відбувається і що це дає журналістам, далі розповідає Алла Омельчук, редакторка газети «Новини Шумщини» та сайту «Shumsk.Info» (http://shumsk.info/ ) .

   – У проєкт потрапило всього дев’ять редакцій України, і серед них – ми, редакція сайту «Shumsk.Info», тобто, я – редактор Алла Омельчук, та мої колеги – Аркадій Боярський, Мар’яна Паращинець, Володимир Гаврилюк, Оксана Гедз – команда, яка допомагає батлитися. Позмагатися у «Турбо-батлах» – це для нас хороший шанс прокачати своє медіа, зробити його цікавим, популярним та сучасним. Щотижня нам приходить по 3-4 завдання, над яким працюємо. А працюємо так – збираємося, знайомимося з новими темами, «переварюємо» їх, продукуємо ідеї, шукаємо героїв для майбутніх статей, спілкуємося з ними, фотографуємо, знімаємо ролики, систематизуємо, пишемо, виставляємо на сайт, а потім заповнюємо анкету і надсилаємо виконані завдання в агенцію. Досвідчені ментори їх перевіряють і виставляють нам бали. Ні, не так, кожній редакції приносить жолуді Білка, яка живе в агенції «АБО». По закінченні проєкту ці жолуді ми будемо обмінювати на бали. Чим більше балів – тим кращий приз. Отож, ми маємо шанс виграти ноутбук, принтер, фотоапарат, чи ще щось корисненьке, без чого редакційна робота – ну, ніяк неможлива. А головне – ми вчимося писати по-новому, творити сайт таким, щоб він був відвідуваним. Скажу принагідно, що за останній місяць «Shumsk.Info» відвідало понад 130 тисяч читачів з різних куточків України та світу. Це для нашого маленького містечка з населенням трохи більше, як п’ять тисяч, ну, дуже класно!

  Ага, про жолуді, себто – про бали. За п’ять турів, які ми уже пройшли, маємо їх максимальну кількість, тобто ми – у лідерах! До завершення проєкту ще багато часу, попереду – ціле літо, але ми не здамося і будемо впевнено іти до мети. А мета – не просто отримати приз, а навчитися писати якісні матеріали і стати агентами змін у нашій громаді, адже проблеми, про які пишемо, люди, про яких розповідаємо, досвід, який поширюємо – це важливо.

  Матеріали, які  ми створили у рамках участі у проєкті «Турбо-батли», зачепили нашу читацьку аудиторію. Ми визначили топ-10 читацьких уподобань.

Від пункту “А” до пункту “Я”. Якою вийшла абетка Шумська, яку ми написали

Цей матеріал сподобався шумчанам найбільше, і тому сміливо лідирує у списку. Як тільки ми опублікували його на сайті та поширили у соцмережах, читачі писали про те, що така “Абетка Шумська” – своєрідна екскурсія рідним містом, особливо цікаво було для тих, хто давно звідси поїхав. Подяку колективу висловив міський голова Володимир Плетюк, бо ця стаття формує позитивний імідж центру громади. Колеги із сусідніх районів просили дозволу і собі запозичити таку ідею.

Відеоролик про актуальне рішення міської ради

Відеоролик, який ми опублікували на своїй сторінці у Facebook, набрав багато переглядів. Відвідувачі сторінки позитивно відгукувалися про це, адже, по-перше, за 2 хвилини ми змогли розповісти про головне, подали вичерпну інформацію, по друге, тема цікава, адже співпраця Шумської ОТГ з проєктом “DOBRЕ” завжди привертає увагу її мешканців, тим більше, ідеться про виділення бонусних коштів, по третє, тема актуальна, бо ідеться про дітей, а саме – про встановлення у дитсадку сучасного майданчика.

Які питання у громаді потрібно вирішувати у першу чергу. Рейтинг шумських проблем

Аби підготувати цей матеріал, ми зробили соцопитування у своїй сторінці на Facebook та поширили у групах. запропонували кілька варіантів відповідей, які шумчани могли обрати, або запропонувати свою. Таке опитування мало добрий резонанс, крім того, за його результатами, ми підготували кілька матеріалів на сайт та до газети, а саме – про проблеми, які хвилюють і що потрібно вирішувати. Залучили до цього міську владу, запитавши, які шляхи вирішення вона пропонує, які проєкти реалізовує, а також громадських активістів.

Що потрібно робити, аби змінити життя у Шумській громаді. Три історії від активних та ініціативних шумчан

У Шумській ОТГ чимало проблем, але є й багато ініціативних людей, які можуть ці проблеми вирішувати. Власним прикладом вони навчають своїх земляків, як можна реалізувати ряд важливих проєктів і що для цього необхідно. Тому, створивши цей матеріал ми поширили позитивний та корисний досвід.

Якими онлайн-послугами можуть скористатися шумчани. Ми підібрали найактуальніші з них

Для шумчан така тема доволі актуальна, особливо – у період карантину, коли немає можливості відвідати певні установи, щоб вирішити нагальні для себе справи. Для багатьох було приємною несподіванкою, що чимало послуг можна отримати онлайн, особливо це стосується подачі показників електроенергії, адже у визначені для цього дні лінії перевантажені, і це неможливо зробити.

Крім того, це плюс для багатьох установ, адже зменшує навантаження через відсутність черг та можливість безпосередньо уникати контакту під час карантину.

Життя у масках: відомі шумчани розповідають, як змінився їхній повсякденний ритм після карантину

Цей матеріал опубліковано на сайті якраз у той період, коли тривали дискусії навколо того, наскільки ефективними є засоби заходи, чи потрібно носити маски і яка від цього користь. Відомі шумчани розповіли, навіщо вони це роблять, а також поділилися досвідом, як вони працюють в умовах карантину, особливо, що стосується навчального процесу та надання медичних послуг.

Чи зручно сьогодні жити у Шумську. Про реалії провінційного комфорту розмірковують місцеві мешканці

Цей матеріал дав можливість зрозуміти позитивні та негативні сторони життя у Шумську. Влада отримала своєрідний меседж про те, яких послуг, у плані комфорту, потребують шумчани, що саме потрібно розвивати і на що акцентувати увагу.

Шумські локації до і після карантину: як змінилося місто через COVID-19

Фотопідбірка шумських локацій до і після карантину, яку ми опублікували на сайті на сторінці у Facebook, мала хороший резонанс. Люди змогли порівняти та усвідомити можливості, які вони мали раніше, і що є тепер. Це спонукало дотримуватися умов карантину, не забувати про засоби захисту, бо усі хотіли швидше повернутися до повноцінного життя.

Як коронавірус вдарив по шумському бізнесу. Розповідають три реальні підприємці

Цей матеріал став яскравим прикладом того, наскільки важливо, аби у громаді розвивався малий та середній бізнес, і влада має цьому сприяти. Адже від роботи кафе, магазинів, салонів, майстерень залежить бюджет  ОТГ.  Для підприємців цей період став перевіркою – адже більшість з них зрозуміли важливість запровадження карантину, бо здоров’я – це те, що визначить подальші плани і дозволить повноцінно працювати.

Сім яскравих локацій, які примусять вас повертатися на Шумщину

Ця підбірка стала корисною для формування туристичного потенціалу Шумщини, особливо, що стосується розвитку зеленого туризму. Ця ніша для громади ще не реалізована, хоча є чимало можливостей це робити. Тому стаття на сайті – своєрідна реклама на майбутнє.

Що смачненького приготувати на карантині. Шумчанка Наталія Мамчур розповіла, чим дивує своїх чоловіків на кухні

Коли ми готували цей матеріал, то й не сподівалися, що він набере стільки лайків та поширень. Зрозуміли для себе, що шумчани люблять читати розповіді про людей, про те, як вони живуть, що готують на обід, як відпочивають. Тим більше, у коментарях прочитали, що й інші шумчанки не проти продемонструвати свої уміння, тому, завдяки цьому, маємо героїв для наступних статей, які живуть у нашій громаді та інвестують у її майбутнє своєю працею та творчістю.

   Звісно, що й інші статті сподобалися, але перелічені найбільше зайшли читацькій аудиторії.

   Так, нам нелегко, бо сайт не працює ще й року, і багато треба вчитися, особливо, у технічному плані. А ще ж – випускаємо найтиражнішу серед районних видань області газету «Новини Шумщини». І – працюємо в умовах карантину, коли необхідну інформацію доводиться збирати через мобільний зв’язок та соцмережі. Але – ми сильні. Бо ми – команда. Бо ми – «Shumsk.Info». Бо ми – беремо участь у суперовому проєкті. Бо ми – вчимося. Бо ми – не боїмося змін. Слідкуйте за нами на сайті – буде ще цікавіше. «Турбо-батли» – крута можливість стати іншими, якіснішими та сучаснішими. І виданню, і громаді.

На фото – команда «Новин Шумщини»  та сайту «Shumsk.Info»

30.06.2020, 08:34
882 Переглядів